حمیدرضا اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در جلسه‌ای که با حضور مدیران تشکل‌های ملی و استان‌ها برگزار شد؛ اینگونه توافق به عمل آمد که صادرات باید از طریق اتحادیه‌ها انجام شود و هیچ کسی حق منع و توقف صادرات را ندارد. وی بیان داشت: متأسفانه معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی بدون […]

حمیدرضا اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در جلسه‌ای که با حضور مدیران تشکل‌های ملی و استان‌ها برگزار شد؛ اینگونه توافق به عمل آمد که صادرات باید از طریق اتحادیه‌ها انجام شود و هیچ کسی حق منع و توقف صادرات را ندارد.

وی بیان داشت: متأسفانه معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی بدون در نظر گرفتن منافع ملی و امنیت غذایی در اقدامی صادرات تخم مرغ خوراکی را ممنوع کرده است.

اسماعیلی افزود: به سرپرست وزارت جهاد کشاورزی نامه‌ای نوشتیم و از وی خواستیم تا نسبت به رفع ممنوعیت صادرات تخم مرغ خوراکی اقدامات لازم را انجام دهد.

وی گفت: با توجه به تصویب نامه شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی در دی ماه سال گذشته، به منظور مدیریت بهینه بازار تخم مرغ تمامی اختیارت به اتحادیه مرکزی میهن واگذار شد که به منظور تداوم تولید، پایداری بازارهای صاراتی، جلوگیری از ضرر و زیان تولید کنندگان و امنیت پایدار غذایی کشور، ضرورت دارد تا ممنوعیت صادرات تخم مرغ خوراکی لغو شود.

مدیرعامل تعاونی مرغ تخمگذار قم تصریح کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به سال مهار تورم و رشد تولید نامگذاری شده، انتظار داریم مدیران جهاد کشاورزی که همه گونه با شرایط تولیدکنندگان این حوزه آشنایی دارند با برخی تصمیمات غیر کارشناسانه تولیدکنندگان را دچار مشکل نکنند، چون هم به زیان تولیدکننده و هم به زیان کشور خواهد بود.

اسماعیلی از فعالیت ۲۷۱ واحد مرغ تخم‌گذار و ۹۲ واحد پرورش پولت، نیمچه تخم‌گذار در استان قم خبر داد و گفت: بیش از ۹۴ درصد مرغداران مرغ تخم‌گذار و پرورش پولت استان تحت پوشش شرکت تعاونی هستند.

وی با بیان اینکه سال گذشته در استان قم ۱۵۰ تن تخم مرغ تولید شد که ۱۰۰ تن مازاد ان صادر شده است افزود: ظرفیت پروانه مرغ تخم‌گذار در استان قم، ۱۰ میلیون و ۱۹۸ هزار قطعه مرغ تخم‌گذار است که از این تعداد، ۷ میلیون و ۸۵۲ هزار قطعه مرغ فعال و در حال تولید است.