به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، محمدرضا مظلومی پیش از ظهریکشنبه در مجمع انتخاباتی رئیس هیئت نابینایان و کم بینایان استان قم در سالن جلسات شهید عزیز زادگان اداره کل ورزش و جوانان قم گفت: در پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی ورزش برای نابینایان و کم بینایان تعریف نشده بود […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، محمدرضا مظلومی پیش از ظهریکشنبه در مجمع انتخاباتی رئیس هیئت نابینایان و کم بینایان استان قم در سالن جلسات شهید عزیز زادگان اداره کل ورزش و جوانان قم گفت: در پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی ورزش برای نابینایان و کم بینایان تعریف نشده بود و ورزش نابینایان مولود این انقلاب است.

رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان افزود: ورزش نابینایان با این هدف فعال شد و به کار خود ادامه می‌دهد که به افراد خاص کمک کند تا مانند دیگر افراد جامعه زندگی کنند و یکی از مؤلفه‌های زندگی شاد که همگان باید از آن برخوردار باشند ورزش است.

وی در ادامه سخنانش ورزش نابینایان را ورزش خاصی ذکر کرد که نیازمند به بودجه و امکانات خاص است و گفت: ورزشکاران ما از خیلی امکانات در جامعه محرومند و باید نگاه ویژه ای در همه استان‌ها به ورزش نابینایان و کم بینایان شود.

مظلومی ابراز داشت: فدراسیون نابینایان و کم بینایان از هشت رشته ورزشی تشکیل شده است و در برخی رشته‌ها خانم‌ها فعال هستند اما در تعدادی از رشته‌ها برای بانوان محدودیت‌هایی وجود دارد و فعال نیستند.

وی گفت: در گذشته سالنی در اختیار هیأت نابینایان و کم بینایان بود که اکنون در اختیار این هیأت نیست و خوشبختانه مدیرکل ورزش و جوانان قم قول مساعد داده است که سالنی در اختیار ورزشکاران نابینای قم قرار گیرد.

رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان گفت: از سوی فدراسیون با برگزاری کلاس مربی گری و داوری درجه سه در قم موافق هستیم و امید است مقدمات برگزاری آن مهیا شود.

در پایان مجمع انتخاباتی هیئت ورزشی نابینایان قم مهدی رضایی نژاد در رقابت با سمانه سلیمانی با کسب ۱۰ رأی از ۱۳ رأی به مدت چهار سال به عنوان رئیس این هیئت انتخاب شد.