به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، سید حسین موسوی ظهر جمعه در گردهمایی آموزشی حجاج استان قم در ورزشگاه شهید حیدریان قم اظهار داشت: در سال جاری ۵۷۷ کاروان از نقاط مختلف کشور از جمله استان قم به حج تمتع اعزام می‌شوند. مدیر کل حج و زیارت استان قم بیان […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، سید حسین موسوی ظهر جمعه در گردهمایی آموزشی حجاج استان قم در ورزشگاه شهید حیدریان قم اظهار داشت: در سال جاری ۵۷۷ کاروان از نقاط مختلف کشور از جمله استان قم به حج تمتع اعزام می‌شوند.

مدیر کل حج و زیارت استان قم بیان داشت: ۳۳۷ کاروان در روزهای آینده به عنوان مدینه قبل و ۲۴۰ کاروان به عنوان مدینه بعد به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه از استان قم ۱۶ کاروان به حج تمتع اعزام می‌شوند افزود: ۲۶۰۰ زائر از استان قم به سفر حج اعزام می‌شوند که اعزام‌ها از سوم خرداد صورت می‌گیرد.

موسوی افزود: برای حجاج مدینه اول تعداد ۱۰ جلسه و مدینه دوم تعداد ۱۲ جلسه آموزشی برنامه ریزی شده است تا با آمادگی کامل نسبت به مناسک حج به این سفر معنوی اعزام شوند.

وی ابراز داشت: در مجموع برای موضوعات احکام، مسائل بهداشتی، فرهنگی و امنیتی ۱۷۴ برای زائران قمی برگزار شده است.

مدیر کل حج و زیارت استان قم با بیان اینکه در سال ۹۹ به دلیل بیماری کرونا افراد مسن به این مراسم اعزام نشدند افزود: امسال افرادی که ۶۵ سال به بالا سن دارند به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

موسوی ادامه داد: مسن‌ترین زائر قمی ۸۹ سال سن دارد و کوچک‌ترین زایر نیز ۹ ساله است و میانگین سنی زائران نیز ۶۴ سال است.