به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید حسین آقامیری صبح جمعه در نشست هیئات مذهبی کشور در شیراز بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در کشور پیش‌تر کمتر به آن پرداخته شده بود، موضوع فعالیت‌های اجتماعی هیأت‌های مذهبی و کارکردهای اجتماعی آنان است. وی اضافه کرد: مهرواره هوای […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید حسین آقامیری صبح جمعه در نشست هیئات مذهبی کشور در شیراز بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در کشور پیش‌تر کمتر به آن پرداخته شده بود، موضوع فعالیت‌های اجتماعی هیأت‌های مذهبی و کارکردهای اجتماعی آنان است.

وی اضافه کرد: مهرواره هوای نو موجب شده فعالیت‌های هیأت‌های مذهبی در حوزه تولید محتوا بیش از هر زمان دیگری مورد توجه باشد و می‌توان گفت که برخی از هیأت‌های گمنام در کشور توانسته‌اند با تولید محتوای مناسب هم پا با هیأت‌های برتر کشور گام بردارند.

آقامیری تاکید کرد: «مهرواره هوای نو» قرار نیست مسابقه و رقابت میان هیأت‌های مذهبی باشد بلکه این جشنواره عاملی برای شناسایی هیئات مذهبی توانمند در تولید محتوا، الگو برداری، بررسی مشکلات و انتشار محتوای تولید شده هیأت‌های مذهبی در سراسر کشور است.

به گفته او، مهرواره هوای نو دارای ۴۱ رشته بوده که از جمله این رشته‌ها می‌توان به تربیت نسل جدید و توجه به جوانان اشاره کرد البته محورهایی نظیر خانواده، سبک و سنت‌های مداحی و خدمات رسانی به مردم اشاره کرد.

آقامیری تاکید کرد: هیئات مذهبی باید فعالیت‌های اجتماعی خود را در قالب فعالیت بر بستر رسانه اطلاع رسانی کنند از اینرو با تهیه گزارش و فعالیت‌های اطلاع رسانی در قالب رسانه می‌توانند آحاد مختلف مردم را از خدمات اجتماعی خود آگاه کنند.