به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، نشست مشترک علیرضا زاکانی شهردار تهران و حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی عصر چهارشنبه برگزار شد. در این نشست حجت الاسلام قمی با تقدیر از عملکرد ۲۰ ماه اخیر مجموعه شهرداری تهران گفت: مدیریت شهری جدید توجهی جدی به هویت پایتخت دارد […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، نشست مشترک علیرضا زاکانی شهردار تهران و حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی عصر چهارشنبه برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام قمی با تقدیر از عملکرد ۲۰ ماه اخیر مجموعه شهرداری تهران گفت: مدیریت شهری جدید توجهی جدی به هویت پایتخت دارد و بابت این موضوع خدا را شاکریم. چند سال قبل در مجموعه شهرداری با کسانی سر و کار داشتیم که توجهی به هویت تهران نداشتند.

وی افزود: منطق تحلیلی بنده و شهردار تهران اشتراکات زیادی دارد، زیرا این منطق از یک مکتب مشترک یعنی مکتب امامین انقلاب نشأت می‌گیرد. به همین دلیل در سازمان تبلیغات اسلامی خودمان را موظف به هم‌افزایی حداکثری با شهرداری تهران در پیشبرد اهدافش می‌دانیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه گفت: امام (ره) جایی فرموده بودند، آثار تمدن اسلامی را در ابنیه جستجو نکنید در درون انسان‌هایی که این مکتب رشد داده است، بجویید. در همین رابطه اگر عناصر هویت ایرانی-اسلامی شهر تهران را بررسی کنیم خیلی شورانگیز خواهد بود، به عنوان مثال تهران را به همدلی محلات، هیأت‌های شورانگیز برای امام حسین (ع) و… می‌شناسند.

حجت‌الاسلام قمی افزود: برخی از عناصر هویتی-تمدنی تهران به جان شهر یعنی مساجد برمی‌گردد. مساجدی که صرفاً به کارکردهای دینی خود بسنده نکرده اند و به تمشیت امور محلات می‌پردازند.

وی تاکید کرد: شهرداری تهران و سازمان تبلیغات اسلامی می‌توانند با همکاری هم ظرفیت‌های هویتی و معنوی تهران را احیا و تقویت کنند.