به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، ابراهیم سانی خانی پیش از ظهر دوشنبه در مجمع انتخاباتی هیئت سوارکاری استان قم اظهار داشت: برای ترویج ورزش سوارکاری باید از ظرفیت‌های اداره کار و شهرداری قم نیز استفاده شود و باید کاری کرد که ورزش سوارکاری را تا بدنه دانش آموزی بکشانیم. […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، ابراهیم سانی خانی پیش از ظهر دوشنبه در مجمع انتخاباتی هیئت سوارکاری استان قم اظهار داشت: برای ترویج ورزش سوارکاری باید از ظرفیت‌های اداره کار و شهرداری قم نیز استفاده شود و باید کاری کرد که ورزش سوارکاری را تا بدنه دانش آموزی بکشانیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم افزود: با توجه به اینکه سوارکاری توصیه پیامبر اسلام است حوزه‌های علمیه هم حاضرند کمک‌های خوبی برای ترویج این رشته ورزشی داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بسیاری از شهدای ما در زمره ورزشکاران هستند گفت: زمانی که برای سرکشی به خانواده‌های شهدا اقدام می‌کنیم متوجه می‌شویم که بسیاری از آنان ورزشکار بوده اند.

وی گفت: به این موضوع می‌بالیم که در کشور ایران ورزش از جایگاه ویژه و اهمیت زیادی برخوردار است و سوارکاری نیز سفارش پیامبر اسلام است لذا اگر کم کاری در ترویج آن بوده از سوی مسؤولان امر است.

سانی خانی ابراز داشت: سرمایه گذاران خوبی در رشته سوارکاری در استان قم داریم و مجموعه‌های زیبایی از اسب دوانی در استان تشکیل شده است.

وی ادامه داد: باید با برنامه ریزی آموزش اسب سواری را داشته باشیم که قم که خاستگاه انقلاب است در این استان باید فرمایش پیامبر بیشتر عمل شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم افزود: قم آمادگی میزبانی‌های برخی رشته‌های سوارکاری را دارد و محیط و ظرفیت خوبی در قم برای این موضوع فراهم است.