به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، محمد رضا زلفی گل عصر دوشنبه در مراسم نکوداشت دانش آموختگان بین المللی دانشگاه‌های ایران که در تالار شیخ مفید قم برگزار شد اظهار داشت: دانشجویان خارجی باید تاریخ کشور خود را مطالعه و از ان درس بگیرند چرا که علم تاریخ، باعث می‌شود […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، محمد رضا زلفی گل عصر دوشنبه در مراسم نکوداشت دانش آموختگان بین المللی دانشگاه‌های ایران که در تالار شیخ مفید قم برگزار شد اظهار داشت: دانشجویان خارجی باید تاریخ کشور خود را مطالعه و از ان درس بگیرند چرا که علم تاریخ، باعث می‌شود اشتباه گذشته تکرار نشود.

وی بیان داشت: عالم به کسی می‌گویند که مشکلی را با علم خود حل می‌کند و علم هنر حل یک مشکل و بحران است و از سویی عقل به معنای پیش بینی است.

زلفی گل افزود: وجه مشترک بین علم و عقل تجربه است و امروز تجربیات دانشمندان تبدیل به علم شده است و ما از آنان بهره می بریم.

وی با بیان اینکه عمر انسان محدود است افزود: انسان با مطالعه می‌تواند از فرصت‌های تجربه دیگران که همان علم آنان است استفاده کند.

وزیر علوم اضافه کرد: بر این اساس انسان می‌تواند چندین عمر داشته باشد و این امر با مطالعه کتاب و تجربه علمی دیگران محقق می‌شود چرا که یافته‌های علمی دیگر افرادی را دریافت می‌کنیم که آنان عمر خود را صرف آن کرده اند.

زلفی گل افزود: انسان باید با کتاب عجین باشد و انسانی که اهل مطالعه باشد دارای سلامتی بهتری در ابعاد مختلف خواهد بود و سلامتی فقط جسمی نیست و تحقیق و مطالعه به انسان کمک می‌کند که زندگی بهتری داشته باشد.