به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، رضا زندی پیش از ظهر دوشنبه در مجمع انتخابات هیأت سوارکاری قم که در سالن شهید عزیززادگان اداره کل ورزش و جوانان استان قم برگزار شد اظهار داشت: باشگاه‌های خوبی در رشته مفرح سوارکاری در استان قم فعال است که این باشگاه‌ها از ظرفیت‌های […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، رضا زندی پیش از ظهر دوشنبه در مجمع انتخابات هیأت سوارکاری قم که در سالن شهید عزیززادگان اداره کل ورزش و جوانان استان قم برگزار شد اظهار داشت: باشگاه‌های خوبی در رشته مفرح سوارکاری در استان قم فعال است که این باشگاه‌ها از ظرفیت‌های خوبی برخوردار هستند از این رو باید حمایت شوند و بین آن‌ها و هیأت سوارکاری قم تعامل صورت گیرد.

سرپرست فدراسیون سوارکاری گفت: هیأت سوارکاری قم کمبودهایی دارد و ما در فدراسیون آمادگی داریم که برای رفع این کمبودها اقدام کنیم.

وی بیان کرد: پیشکسوتان خوبی در رشته سوارکاری در قم داریم که باید از تجربه آن‌ها در این حوزه استفاده شود تا در نهایت شاهد حال خوب سوارکاری استان قم باشیم.

زندی گفت: با توجه به موقعیت خاص استان قم هیأت سوارکاری این استان در سال‌های گذشته به صورت مطلوب از نگاه فدراسیون کار کرده اما در بحث آموزش همگانی و آموزشی تلاش‌هایی که شده مطلوب نبوده اند.

سرپرست فدراسیون سوارکاری افزود: هیأت سوارکاری قم باید در زمینه آموزش داوران، مربیان و بانوان اقدامات بهتری انجام دهد و در کمیته‌های خود از افراد توانمند استفاده کند تا جایگاه سوارکاری قم در سطح کشور بیشتر ارتقا یابد.

وی گفت: با توجه به نزدیکی قم به مرکز کشور و استان اصفهان هیأت سوارکاری این استان باید از ظرفیت‌های موجود در رشته‌های هنرهای رسمی، استقامت، پرش و کورس بهاره و پاییزه استفاده کند.

سرپرست فدراسیون سوارکاری عنوان کرد: با توجه به موقعیتی که در سوارکاری استان قم داریم باید حمایت ویژه ای از سوی اداره کل ورزش و جوانان این استان نسبت به این رشته صورت گیرد چرا که سوارکاری توصیه شده پیامبر و مقام معظم رهبری است و باید سطح آن را ارتقا دهیم.