استاد حوزه علمیه گفت: پدر و مادر در پرورش فرزندان نقش بسیار مهم بر عهده دارند و در این زمینه باید کوشا باشند.

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم ، حجت الاسلام و المسلمین حسین انصاریان شامگاه پنجشنبه در مراسم سالگرد ارتحال آیت الله بروجردی که در مسجد اعظم قم برگزار شد اظهار داشت: پدر و مادر در پرورش فرزندان نقش بسیار مهم بر عهده دارند و فرزند نیز از نعمت‌های بزرگ خداوند است که باید قدردان آن بود.

استاد حوزه علمیه ابراز داشت: مادران بهشت ساز هستند اما برخی از پدران و مادران روزگار ما جهنم ساز هستند چرا که اجازه می‌دهند دخترانشان با آرایش و بی حجاب در جامعه حاضر شوند و مسیر شیطان را دنبال کنند و چشم‌های نامحرم را به خود جلب کنند.

استاد انصاریان عنوان کرد: اگر انسان رابطه اش را با عقل جدا کند به حیوان بلکه پست تر از آن مبدل خواهد شد و انسان دارای عقل اولیه و عقل مسموع است از طریق گوش به ظهور و بروز می‌رسد و هر انسانی به اندازه ظرفیت خود به کمال مطلوب دست می‌یابد و همین عقل مسموع؛ روستایی ایرانی را به سلمان تبدیل کرد.

این منبری معروف گفت: به ۳۰ کشور اروپایی سفر کردم و با رهبران ادیان مختلف جهان دیدار و گفتگو داشته ام که عقل مسموع در آنان وجود داشت اما به اندازه سر کبریت بوده است در حالی که در جهان تشیع این ظرفیت به اندازه خورشید است.

استاد انصاریان گفت: آیت الله بروجردی از دوران نوجوانی و جوانی در کنار پدر و مادر متدین پرورش یافت و عقل مسموع وی رشد کرد و با اجازه والدین به حوزه اصفهان و نجف رفت و ۹ سال در جوار حرم حضرت علی علیه السلام کسب علم کرد و به بروجرد بازگشت و به ارشاد مردم پرداخت و وقتی کتاب عروه وی منتشر شد بسیاری از عالمان او را عالم ممتازی دیدند.

آیت الله بروجردی وارث حقیقی انبیا الهی بوده است

وی با بیان اینکه آیت الله بروجردی وارث حقیقی انبیا الهی بوده است ابراز داشت: اصول کافی کتاب بی نظیری در عرصه توحید است که باید این کتاب را در کنار کتاب سایر ادیان و مذاهب قرار دارد تا فهمید چقدر متفاوت است که اصول کافی، توحید قرآن و اهل بیت (ع) است و آیت الله بروجردی بعد از عقل و علم به توحید رسید و موحدی صددرصد بوده است و دارای توحیدی نابی بود که کوچک‌ترین شرکی در آن دیده نمی‌شد.

استاد حوزه علمیه تاکید کرد: آیت الله بروجردی در دین به این نتیجه رسید که همه مسائل الهی را باید از حجت الله گرفت و عقل و علم در این مسیر فقط راهنما است.

استاد انصاریان تصریح کرد: انسان موحد فریب نفس خود، مردم و قدرت و مال را نمی‌خورد چرا که در حصار الهی است و همه راه‌های او به سمت شیاطین مسدود است.

این خطیب توانا افزود: آیت الله بروجردی با ورود به قم ۱۶ سال در این شهر در سادگی زندگی کرد و حوزه علمیه ۷۰۰ نفر را به ۷ هزار نفری رساند و شاگردان بسیاری را تربیت به اقسانقاط کشور و دنیا اعزام کرد.

وی با بیان اینکه آیت الله بروجردی دنیا شناس خوبی بوده است افزود: برخی از منبرها می‌بینیم که برای زمان حاضر نیست و به درد جامعه نمی‌خورند و برای ۲۰۰ سال گذشته است اما ایشان شناخت عجیبی از روزگار خود و از کشور ایران و کشورهای عربی و اروپایی داشت و در بسیاری از کشورها نماینده عالم داشت.

استاد انصاریان ابراز داشت: ایشان در همین مدت کوتاه حضور خود در قم خدمات بسیاری به علم و اخلاق و دین کرد که تا قیامت دامنه آن ادامه دارد.