به گزارس خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین رکن‌الدینی معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری امروز در همایش روحانیون، معین و معینه های حج پیش روی ساکن قم، مهم‌ترین وظیفه روحانیون کاروان‌های حج را ایجاد مودت و دوستی بین زائران ایرانی و حجاج سایر کشورها دانست. حجت الاسلام رکن‌الدینی با اشاره به هجمه‌های دشمنان […]

به گزارس خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین رکن‌الدینی معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری امروز در همایش روحانیون، معین و معینه های حج پیش روی ساکن قم، مهم‌ترین وظیفه روحانیون کاروان‌های حج را ایجاد مودت و دوستی بین زائران ایرانی و حجاج سایر کشورها دانست.

حجت الاسلام رکن‌الدینی با اشاره به هجمه‌های دشمنان برای ایجاد شکاف بین مردم و روحانیت خاطرنشان کرد: روحانیان کاروان‌ها باید در این شرایط سخت و فضای مسمومی که دشمنان اسلام ایجاد کردند، علاوه بر بیان مناسک حج، افتخارات و ارزش‌های نظام اسلامی را هم برای حجاج تبیین کنند.

ایجاد مودت مهمترین وظیفه روحانیون کاروان های حج

وی افزود: روحانیان کاروان‌ها، در طول شبانه‌روز باید در خدمت زائران باشند و نباید هیچ زائری در خصوص سوال و شبهات خود بی‌پاسخ بماند.

معاون فرهنگی بعثه با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر پرهیز از بازارگردی، خاطرنشان کرد: یکی از سیاست‌های حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت این است که همه تلاش خود را برای پر کردن وقت حجاج و استفاده بهینه از فرصت ارزشمند سفر معنوی حج به کار بگیرد تا زائران به جای بازارگردی در برنامه‌های فرهنگی حضور یابند.

وی افزود: روحانیان با برنامه‌های متنوع فرهنگی و روشن‌گری، زائران را از بازارگردی دور و به جای صرف وقت آن‌ها در امور دنیوی، از این فرصت طلایی که ممکن است دیگر تکرار نشود، برای بالا بردن آگاهی‌های معرفتی و دینی و انجام اعمال عبادی استفاده کنند.

حجت الاسلام رکن‌الدینی همچنین از روحانیون کاروان‌ها خواست تلاش کنند از این پس از شهر مقدس مدینه، با عنوان مدینه النبی یا مدینه الرسول یاد کنند.

غلامرضا رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت نیز دیگر سخنران این همایش بود که به بیان تازه‌ترین اقدامات صورت گرفته در خصوص حج پیش رو پرداخت.

ایجاد مودت مهمترین وظیفه روحانیون کاروان های حج

وی آخرین وضعیت کاروان‌ها، برنامه ریزی انجام شده برای اعزام زائران از استان‌های مختلف و امکانات فراهم‌شده برای اسکان و جابجایی حجاج در شهرهای مدینه و مکه را تشریح کرد.

این همایش که امروز پایان می‌یابد با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب سرپرست حجاج ایرانی آغاز بکار کرد.