به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری عصر شنبه در جلسه شورای اداری استان قم اظهار داشت: مسئولان و مدیران باید شبانه روز در برابر همه توطئه‌های دشمنان در راستای حفظ جمهوری اسلامی تلاش کنند. امام جمعه قم گفت: اگر شبانه روز بخواهیم نعمت‌های الهی […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری عصر شنبه در جلسه شورای اداری استان قم اظهار داشت: مسئولان و مدیران باید شبانه روز در برابر همه توطئه‌های دشمنان در راستای حفظ جمهوری اسلامی تلاش کنند.

امام جمعه قم گفت: اگر شبانه روز بخواهیم نعمت‌های الهی را بشماریم امکان پذیر نخواهد بود و مسئولان نباید به راحتی از جایگاه خدمت رسانی گذر کنند و کارگزاران نظام اسلامی باید همه تلاش خود را در راستای عمل به فرامین الهی و خدمت به خلق انجام دهند.

آیت الله حسینی بوشهری گفت: جامعه امروز لغزنده است و همگان باید از خود مراقبت کرده و مسئولان در جایگاهی که قرار دارند باید بر اساس دستورات الهی عمل کنند و هیچ گونه سستی و لغزش در سنگر خدمت رسانی پذیرفتی نیست.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: انسان نباید اسیر نفس باشد و بلکه باید امیر نفس باشد و بسیاری از افرادی بودند که در مسیر خدمت رسانی خود لغزش پیدا کردند و منحرف شدند.

وی عنوان داشت: نمایندگان آمریکا احساس مسئولیت کردند و طرف تیک تاک را که از خط قرمزهای آنان عبور کردند را محاکمه کردند که چرا فرزندانشان بیش از یک ساعت از این نرم افزار استفاده می‌کنند در صورتی در قبال ما رفتارهای دوگانه‌ای دارند که وقتی ما می‌خواهیم اقدام کنیم صدای آنان بلند می‌شود.

امام جمعه قم بیان داشت: بسترهای لغزش را باید زدود و انسان در راستای خدمت رسانی به مردم باید با روی گشاده باشد و به فرموده امام حسین (ع) درخواست‌های مردم از نعمت‌های الهی است و نباید از این خواسته اندوهگین شد.

وی افزود: در خصوص اصلاح ذات البین سفارشات زیادی شده است و اگر انسان می‌تواند اختلافی را حل کند باید در این عرصه ورود کند و گاهی باید گذشت کرد و از حق مسلم خود کوتاه آمد که این سیره اهل بیت (ع) است‌.

وی با بیان اینکه در حکمرانی اسلامی مسئولان باید خدمت بی منتی داشته باشند افزود: مدیران باید مراقب باشند و افرادی که در محیط کاری خود پناهگاهی ندارند از آنان دستگیری کنند.

امام جمعه قم تاکید کرد: مدیران باید برای سازمان خود اولویت بندی کنند و از سویی دیگر فضائل اخلاقی را ملاک عمل در دستگاه خود قرار دهند.

آیت الله حسینی بوشهری تصریح کرد: نباید در کارها کوتاهی کرد و کم گذاشت و وای بر کم فروشان که خداوند در قرآن کریم بیان کرده است فقط برای بازاریان نیست و حضرت علی (ع) نیز می‌فرماید کسی که از کار خود کوتاه می‌گذارد ناخواسته دچار غم و اندوه می‌شود و اگر گاهی دچار اشتباهی شدیم عذرخواهی باید کرد و انتقاد پذیر باشیم و مدیران باید از کارمندانی که کار خود را به خوبی انجام می‌دهند آنان را تشویق کنند.