به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، آیت‌الله سید محمد سعیدی در جلسه قرارگاه فرهنگی اجتماعی ۱۹ دی استان قم در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت، بیان کرد: باید از فرصت و بار معنوی که در ماه مبارک رمضان برای همه مؤمنان به وجود آمده برای اجرای اقدامات مؤثر در […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، آیت‌الله سید محمد سعیدی در جلسه قرارگاه فرهنگی اجتماعی ۱۹ دی استان قم در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت، بیان کرد: باید از فرصت و بار معنوی که در ماه مبارک رمضان برای همه مؤمنان به وجود آمده برای اجرای اقدامات مؤثر در مسأله عفاف و حجاب در قالب این قرارگاه معنوی استفاده حداکثری شود.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها افزود: اقدامات و برنامه‌های ترویجی حوزه عفاف و حجاب به صورت مستمر باید با شیوه‌های نوین و مختلف رسانه‌ای در دسترس مردم قرار گرفته و سبب امیدآفرینی در جامعه شود.

امام‌جمعه قم گفت: برای ثمربخشی اقدامات حوزه عفاف و حجاب همچنین باید دستگاه قضائی پای‌کار باشد و مصوبات گذشته این قرارگاه موردبررسی دقیق قرارگرفته و طرح‌های آینده با دقت مورد پایش قرار بگیرد.

آیت‌الله سعیدی تصریح کرد: در عرصه عفاف و حجاب در کنار کارهای فوری لازم است تا اقدامات عمیق و دارای اثر ماندگار بیشتری انجام‌گرفته و آثار فرهنگی آن به‌مرور در سطح جامعه ملموس شود.

وی تعامل و همراهی بین دستگاهی را در اجرای طرح‌های ترویجی مهم و ضروری یادکرد و تصریح کرد: قم به خاطر جایگاه دینی و فرهنگی خود با سایر شهرها متفاوت است و این مسئله باید همیشه مورد توجه مسئولان و مدیران باشد.

۹۰ درصد اقدامات قرارگاه فرهنگی اجتماعی ۱۹ دی قم ایجابی و ترویجی است

سردار محمدرضا موحد فرمانده سپاه قم نیز در این جلسه با اشاره به سالروز شکست آمریکایی‌ها در صحرای طبس گفت: این روز یکی از مصادیق حقانیت جمهوری اسلامی ایران است که طی آن خداوند به‌وسیله شن‌های بیابان متجاوزان را زمین‌گیر کرد.

وی ادامه داد: در طول ۴۴ سال گذشته با امدادهای الهی فتنه و توطئه‌های بزرگ خنثی‌شده که هرکدام از آن‌ها به‌تنهایی می‌توانست یک ملت بزرگ را در هم بکشند؛ باید توجه داشت که دشمنی دشمنان تمامی نخواهد داشت.

دبیر قرارگاه فرهنگی اجتماعی ۱۹ دی استان قم در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: اقدامات قرارگاه فرهنگی اجتماعی ۱۹ دی در اجرای برنامه‌های ترویجی و فرهنگی می‌تواند به الگوی کشوری تبدیل شود.

سردار موحد یادآور شد: جلسات قرارگاه به صورت ماهانه با حضور استاندار و فصلی با حضور آیت‌الله سعیدی نماینده ولی‌فقیه در استان قم در طول سال جاری برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اثرگذاری اقدامات این قرارگاه فرهنگی اجتماعی ۱۹ دی استان قم در بین جامعه هدف، گفت: ۹۰ در صد اقدامات این قرارگاه ایجابی و فرهنگی و در یک فضای صمیمی و دوستانه انجام می‌گیرد.

دبیر قرارگاه فرهنگی اجتماعی ۱۹ دی استان قم با تأکید بر اهمیت مباحث ترویجی و تبلیغی در حوزه عفاف و حجاب، اظهار داشت: بسیاری از افراد کم حجاب در مواجهه با رویه و دلسوزی آمران معروف، استقبال مطلوبی از این امر خداپسندانه می‌کنند.