به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، هادی سیفی جانشین پلیس فتا استان قم در گفت‌وگویی خبری اظهار کرد: نظر به وجود مستندات قانونی لازم برای برخورد با هر گونه ترویج فساد و فحشاء و اعمال خلاف عفت عمومی و همینطور ترویج به سبک زندگی غربی و بی‌حجابی در فضای مجازی […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، هادی سیفی جانشین پلیس فتا استان قم در گفت‌وگویی خبری اظهار کرد: نظر به وجود مستندات قانونی لازم برای برخورد با هر گونه ترویج فساد و فحشاء و اعمال خلاف عفت عمومی و همینطور ترویج به سبک زندگی غربی و بی‌حجابی در فضای مجازی به طور خاص در کانال‌ها صفحات و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی، پلیس فتا با مصادیق مرتبط با هنجارشکنی‌های گفته شده برخورد خواهد کرد.

وی افزود: این اقدامات تا کنون منجر به برخورد قانونی با تعدادی از فعالین فضای مجازی و همینطور صنوف شده است.

جانشین رئیس پلیس فتا استان قم ادامه داد: در زمینه اقدامات تاکنون تعداد ۹۲۰ صفحه و کانال مجازی شناسایی و برخورد شده است که برخوردها شامل احضار، اخذ تعهد، قطع دسترسی و تشکیل پرونده قضائی بوده است.

سیفی مطرح کرد: مطالبه عمومی برای پاک‌سازی فضای مجازی به خصوص بخش‌های مرتبط با استان قم همواره وجود داشته که در طرح جاری اقدامات شناسایی پیشگیرانه و مقابله‌ای با هماهنگی قضائی به صورت جدی به انجام خواهد رسید. پلیس فتا وفق رویه جاری در حال رصد و مقابله با هر گونه ترویج اعمال خلاف قانون در فضای مجازی مرتبط با حجاب و عفت عمومی هست. این رصد شامل فعالیت افراد و صنوف است.

وی در پایان افزود: ضمن دعوت فعالین حوزه‌های مختلف فضای مجازی به رعایت الزامات قانونی در خصوص ارزش‌های دینی و ایرانی در تولید و نشر محتوا در فضای مجازی از عموم شهروندان متدین و انقلابی استان هم دعوت به عمل می‌آید که مصادیق هنجارشکنی را از طریق کانال‌های ارتباطی پلیس اعلام کنند.