به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، ارسلان مالکی عصر یکشنبه در حاشیه بازدید از پروژه‌های نهضت ملی مسکن استان قم در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: نرخ سود تسهیلات بانکی به ۲۳ درصد افزایش یافته است و تلاش داریم تا نرخ سود تسهیلات متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن کاهش یابد. […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، ارسلان مالکی عصر یکشنبه در حاشیه بازدید از پروژه‌های نهضت ملی مسکن استان قم در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: نرخ سود تسهیلات بانکی به ۲۳ درصد افزایش یافته است و تلاش داریم تا نرخ سود تسهیلات متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن کاهش یابد.

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن ادامه داد: این موضوع در شورای عالی مسکن مطرح و پیشنهاداتی ارائه شد تا برای همه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن و یا بخشی از دهک‌های اول، دوم، سوم، و چهارم بتوان نرخ سود تسهیلات را پایین آورد.

مالکی عنوان کرد: مابه والتفاوت نرخی سود تسهیلات که شورای پول و اعتبار و آن چیزی که مردم باید بپردازند؛ یا دولت می‌بایست جبران کند و یا از منابعی تأمین شود که در این زمینه تلاش می‌شود تا مصوبه‌ای از دولت و یا شورای عالی مسکن گرفته شود تا نرخ سود تسهیلات کاهش یابد.

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن همچنین عنوان داشت: طرح نهضت ملی مسکن در استان قم هم اکنون در سایت ۵۶۰ هکتاری پردیسان در حال اجرا است که در این منطقه برای ۳۰ هزار متقاضی زمین تأمین شده است.

وی ابراز داشت: در سایت ۵۶۰ هکتاری پردیسان برای احداث ۱۶ هزار واحد مسکونی عقد قرارداد صورت گرفته شده و بالغ بر ۲۲۰ میلیارد تومان نیز جهت آماده سازی سایت هزینه شده است.

مالکی عنوان داشت: متقاضیان واجد شرایط استان قم در طرح نهضت ملی مسکن ۶۴ هزار نفر هستند که از این تعداد ۲۶ هزار نفر واریزی‌های خود را انجام داده اند که امیدواریم در طی ۳۰ ماه آینده فرایند ساخت این واحدها تکمیل شود.

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن افزود: اراضی ۳۵۰ هکتاری اسلام آباد ،۲۰۰ هکتاری طایقان ،۴۰۰ هکتاری جنت‌آباد و ۱۰۰۰ هکتاری شهرک غدیر نیز برای طرح نهضت ملی مسکن در استان قم در نظر گرفته شده است.