به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، ارسلان مالکی عصر یکشنبه در جلسه شورای مسکن استان قم که در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: پروژه نهضت ملی مسکن در استان قم پیشرفت خوبی داشته است. وی با بیان اینکه در حوزه مسکن عقب ماندگی‌های بسیاری […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، ارسلان مالکی عصر یکشنبه در جلسه شورای مسکن استان قم که در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: پروژه نهضت ملی مسکن در استان قم پیشرفت خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه در حوزه مسکن عقب ماندگی‌های بسیاری از دوره‌های گذشته وجود داشته که انباشت آن موجب بروز مشکلاتی شده است افزود: متأسفانه امروز شاهد هستیم که تأمین مسکن در کشور به یک چالش تبدیل شده است و برای هر ۱۰۰ خانواده‌ای که تشکیل شده فقط ۶۴ مسکن ساخته شده است.

سرپرست سازمان ملی مسکن ابراز داشت: در استان قم ۶۴ هزار متقاضی واجد شرایط مسکن شناسایی شدند که برای تأمین زمین این تعداد از متقاضیان باید کار شبانه روزی انجام داد.

مالکی ادامه داد: در زمین‌های ۵۶۰ هکتاری منطقه پردیسان برای ۳۰ هزار متقاضی زمین تأمین شده است و وضعیت تأمین زمین برای ۳۰ هزار متقاضی دیگر نهضت ملی مسکن در قم باید مشخص و تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به احداث مسکن‌های کارگری نیز بیان داشت: در استان قم می‌توان زمین برای این طرح با در نظر گرفتن تسهیلات تأمین کرد تا برای احداث مسکن کارگری به صاحبان صنایع واگذار شود.

سرپرست سازمان ملی مسکن همچنین گفت: موضوع مولد سازی در استان قم باید با جدیت بیشتری دنبال شود که این امر می‌تواند در تأمین منابع مورد نیاز پروژه‌ها مؤثر واقع شود.

با اشاره به بازدید انجام شده از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان قم، اظهار کرد: خوشبختانه این پروژه‌ها در قم پیشرفت خوبی داشته است.

سرپرست سازمان ملی مسکن با بیان اینکه متأسفانه تأمین مسکن در کشور به یک چالش تبدیل شده است، مطرح کرد: عقب‌ماندگی‌های بسیاری از گذشته در حوزه مسکن وجود داشته و منجر به انباشته شدن مشکلات شده است.

سرپرست سازمان ملی مسکن با اشاره به اینکه به ازای هر ۱۰۰ خانواده که تشکیل شده تنها ۶۴ مسکن احداث شده است، عنوان کرد: در استان قم ۶۴ هزار متقاضی واجد شرایط داریم که تأمین مسکن برای این افراد کار بزرگی است که نیازمند کار شبانه‌روزی و جهادی است.

وی با بیان اینکه مسکن ۳۰ هزار نفر از متقاضیان را می‌توان در زمین‌های ۵۶۰ هکتاری پردیسان احداث کرد، خاطرنشان کرد: باید هرچه سریع‌تر وضعیت تأمین زمین برای ۳۰ هزار نفر دیگر متقاضیان نیز تعیین و تکلیف شود.

مالکی با اشاره به اینکه تأمین مسکن برای کارگران در مدل‌های مختلفی می‌تواند دنبال شود، تصریح کرد: در استان قم می‌توانیم زمین را آماده کرده و با ارائه تسهیلات و تخفیفات قانونی مراحل احداث مسکن کارگری را به صاحبان صنایع واگذار کنیم.

سرپرست سازمان ملی مسکن با بیان اینکه انبوه‌سازان می‌توانند در امر ساخت‌وساز مشارکت داشته باشند، یادآور شد: انبوه‌سازان، شرکت‌های وابسته به بانک‌ها و شرکت‌های بزرگ اگر آمادگی ورود به این حوزه را دارند می‌توانند از بستر فراهم شده استفاده کرده و در اراضی ملی ورود پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه باید مولدسازی در استان قم با جدیت بیش‌تری دنبال شود، بیان کرد: این موضوع می‌تواند تأثیر بسیاری در تأمین منابع برای پیشبرد پروژه‌ها داشته باشد.