به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، نشست خبری هفته هنر انقلاب (هنر متعهد به حقیقت) شنبه ۱۹ فروردین ماه با حضور علی فروزانفر معاون هنری حوزه هنری و دبیر هفته هنر انقلاب و علی قربانی مدیرعامل مؤسسه سپهر سوره هنر در تماشاخانه مهر حوزه هنری برگزار شد. […]

 

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، نشست خبری هفته هنر انقلاب (هنر متعهد به حقیقت) شنبه ۱۹ فروردین ماه با حضور علی فروزانفر معاون هنری حوزه هنری و دبیر هفته هنر انقلاب و علی قربانی مدیرعامل مؤسسه سپهر سوره هنر در تماشاخانه مهر حوزه هنری برگزار شد.

دبیر هفته هنر انقلاب در این نشست خبری چهره‌های هنر انقلاب در رشته‌های مختلف را معرفی کرد که بر اساس اعلام وی، عنوان چهره سال ۱۴۰۱ در بخش هنرهای تجسمی رشته گرافیک به مسعود نجابتی رسیده است.

مسعود نجابتی متولد سال ۱۳۴۶ طراح گرافیک، مدیر هنری و خوشنویس معاصر ایرانی است که در مقطع کارشناسی رشته گرافیک وارد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد و همزمان در انجمن خوشنویسان ایران به مشق علمی و نظری پرداخت.

نجابتی در سال ۱۳۷۹ فونت «پرشیا» را طراحی و در سال ۱۳۸۰ کتاب «خط در گرافیک» را برای وزارت آموزش و پرورش تألیف کرده‌است که توسط انتشارات مدرسه منتشر و بارها تجدید چاپ شده‌است.

نجابتی مدیرمسئول کانون هنر شیعی است که آموزش در مدارس و دانشگاه‌ها، داوری چندین نمایشگاه و دوسالانه ملی و دبیری علمی و هنری چند همایش را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.