به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان نخستین شب از لیالی پرفضیلت قدر، در مسجد مقدس جمکران پس از اقامه نماز مغرب و عشا با ویژه برنامه‌های قرآنی آغاز شد و از ساعت ۲۳ برنامه احیا با قرائت دعای جوشن کبیر توسط سیدعلی حسینی نژاد […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان نخستین شب از لیالی پرفضیلت قدر، در مسجد مقدس جمکران پس از اقامه نماز مغرب و عشا با ویژه برنامه‌های قرآنی آغاز شد و از ساعت ۲۳ برنامه احیا با قرائت دعای جوشن کبیر توسط سیدعلی حسینی نژاد ادامه یافت.

شرکت کنندگان در این مراسم روحانی و معنوی با سردادن ندای «الغوث الغوث» به راز و نیاز به درگاه الهی پرداخته و در سوگ ضربت خوردن مولای متقیان حضرت علی (ع) اشک ماتم ریختند.

همچنین در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین مؤمنی از اساتید حوزه علمیه قم در سخنانی با بیان اینکه شب قدر شب بازگشت بندگان به سوی خداوند است اظهار کرد: در این شب باب یاس و ناامیدی بر روی بندگان بسته شده و درب‌های رحمت الهی گشوده می‌شود.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه شب قدر شب امیدواری به رحمت الهی است بیان کرد: در روز قیامت وقتی آتش جهنم برپا می‌شود پیامبر گرامی اسلام (ص) ندای «رب امتی» سر می‌دهند و از خداوند برای امت اسلام شفاعت می‌طلبند.

وی با بیان اینکه زمین و زمان در انتظار ظهور امام عصر (عج) است، اظهار کرد: وقتی که معرفت نسبت به امام زمان (عج) محقق شد امید ایجاد می‌شود و امام زمان (عج) برای شیعیان اشک می‌ریزند و دعا می‌کنند.

در پایان این مراسم آئین قرآن بر سر گرفتن و توسل به کلام وحی برگزار شد و زائران و منتظران دست نیاز به درگاه الهی بلند کردند.