به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه قم با اشاره به اهمیت ماه مبارک رمضان در خود سازی ودگر سازی گفت: ماه مبارک رمضان ماه تقویت ارتباط با خدا و خدمت به مردم است. وی گفت: در ماه […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه قم با اشاره به اهمیت ماه مبارک رمضان در خود سازی ودگر سازی گفت: ماه مبارک رمضان ماه تقویت ارتباط با خدا و خدمت به مردم است.

وی گفت: در ماه مبارک رمضان مؤمنان با یاد خدا، تلاوت قرآن، دعا و روزه، دل‌های خود را صیقل می‌دهند، از سوی دیگر با افطار دادن، رسیدگی به فقرا و نیازمندان، انجام کارهای خیر، رابطه خود را با مردم تقویت می‌کنند.

میرعمادی با اشاره به اهمیت ذکر و خدمت در دعاهای ماه مبارک رمضان گفت: مؤمنان در مناجات با خدای خود در دعای ابوحمزه ثمالی می‌گویند، یا مولای بذکرک عاش قلبی و بمناجاتک بردت الم الخوف عنی، ای مولای من با یاد تو قلب من زنده است و قلب می تپد و با مناجات تو اضطراب و ترس از من دور می‌شود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر در دعای کمیل خدا را به اسماً و صفات او سوگند می‌دهیم به اینکه ان تجعل اوقاتی من اللیل و النهار بذکرک معموره و بخدمتک موصوله، خدایا از تو می‌خواهم که همه اوقات مرا از شب و روز به یاد خودت آباد پکنی و مرا همواره به خدمت به خود توفیق بدهی.

میرعمادی اضافه کرد: خدمت به خدا خدمت به مردم است و در روایات اسلامی راجع به خدمت مردم و پاداش خدمت احادیث فراوانی وارد شده است.

نماینده سابق ولی فقیه در استان لرستان، با اهمیت دانستن ذکر و خدمت بیان داشت: در دعاها و لسان ائمه علیهم السلام ذکر و خدمت دو موضوع بسیار مهم و تأثیرگذار در اعمال و رفتار انسان است.

وی همچنین با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان ماه ذکر و تقوا و خدمت به مردم است گفت: ماه مبارک رمضان قله ارتباط انسان با خدا و اوج خدمت به مردم است و امروز بالاترین خدمت به مردم کاری است که باعث امید و آرامش مردم گردد.

وی ادامه داد: ایجاد اشتغال، فراهم کردن زمینه تولید کمک کردن به ازدواج جوانان و ساخت مسکن برای مردم کاری است که باعث امید و آرامش مردم می‌گردد.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم با اشاره به اهمیت مسکن در امید آفرینی و آرامش‌بخشی مردم گفت: حل مشکل مسکن مردم یکی از دغدغه‌های امام بزرگوار و رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده و هست لذا امام رحمه الله علیه در همان سال نخست پیروزی انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۸ با تدبیر و دوراندیشی خود، حساب ۱۰۰ را برای ساخت مسکن محرومین و بنیاد مسکن را تأسیس فرمودند که این اقدام امام، برکات و نتایج مهمی داشته است.

وی عنوان داشت: امروز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان یک نهاد مردمی و انقلابی با روحیه جهادی با حداقل امکانات در حوزه‌های مختلف عمرانی از جمله مسکن خدمات ارزشمندی را ارائه کرده است.

وی در بخش دیگر به عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۵۳۲ واحد مسکن تحویل مردم شد و ان شا الله تا آخر سال ۱۵۰۰ واحد از نهضت ملی مسکن به پایان می‌رسد و در اختیار مردم عزیز قرار می‌گیرد.