قم- امام جمعه قم اظهار داشت: رژیم صهیونیستی دچار بحران‌های داخلی شده که مقامات این حکومت نیز هشدار دادند فروپاشی رژیم زودتر از پیش رهبر معظم انقلاب رخ خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم ، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با جمعی از مسئولین کشوری اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار سخنان بسیار مهمی را ایراد کردند که مسئولان اجرایی کشور به منظور برون رفت از مشکلات و گره گشایی از کار مردم و همچنین رضایت خداوند متعال می‌بایست این نکات را مورد توجه قرار دهند.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان نقش مهمی در خودسازی انسان دارد و باید از فرصت معنوی ماه مبارک رمضان به خصوص در شب‌های قدر نهایت استفاده را کرد اظهار داشت: جهل و غفلت از آسیب‌های بزرگی است که انسان را از یاد خداوند دور می‌کند که در این راستا تقوا و صیانت از نفس موضوعات بسیار مهمی است که انسان باید به تقویت آنان بپردازد و امیرالمومنین علیه السلام فرمودند ذکر و یاد خداوند دل انسان را آباد می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: به فرموده رهبر معظم انقلاب امروز مهمترین مسئله کشور موضوع اقتصاد است که این امر بر مسائل دیگری کشور از جمله فرهنگی و اجتماعی هم تأثیر گذار است که البته نباید فقط مشکلات اقتصادی را دید و مسائل فرهنگی و اجتماعی را از یاد برد.

وی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب کشف حجاب را حرام شرعی و سیاسی عنوان کردند و این بدان معناست که نظام جمهوری اسلامی از موضوع حجاب کوتاه نخواهد آمد اما باید به این موضوع هم توجه داشت که دشمنان با برنامه ریزی در این زمینه ورود پیدا کردند و ما نیز باید اقدامات برنامه ریزی شده ای را دنبال کنیم و نباید اقدامات خود سر در این زمینه دشمنان را کمک کند.

خطیب جمعه قم با بیان اینکه مهارت تورم از جمله دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب و انتظارات جامعه است اظهار داشت: در این راستا باید از تمام ظرفیت‌های کشور برای کنترل تورم استفاده کرد تا رشد اقتصادی در کشور و روز افزون شود و در این زمینه توجه به بخش خصوصی و ثبات در تصمیم گیری های اقتصادی و همچنین سیاست‌های مالی موضوعات مهمی است که مسئولان ارشد کشوری باید این موارد را مورد توجه قرار دهند.

وی همچنین بیان داشت: موضوع صرفه جویی و همچنین استفاده از ظرفیت‌ها و ارتباط با دنیا و مدیریت اقتصاد و رسیدن به خودکفایی و همچنین تحقق اقتصاد مقاومتی از موضوعات مهمی است که باید به آن توجه شود.

آیت الله سعیدی عنوان کرد: برخی از شرکت‌هایی که مواد اولیه آنها در داخل تولید می‌شود با افزایش قیمت جعلی دلار این محصولات نیز افزایش قیمت پیدا می‌کنند که در این زمینه باید نظارت بیشتری صورت گیرد تا این اقدام به تورم بیشتر انجام نشود.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم با اشاره به تحولات منطقه به خصوص در سرزمین‌های اشغالی اظهار داشت: عملیات‌های جهادی از سوی رزمندگان فلسطینی، رژیم صهیونیستی را مستأصل و به انزوا کشیده است.

امام جمعه قم ادامه داد: امروز رژیم صهیونستی گرفتار بحران‌های داخلی شده است و مقامات این رژیم بارها هشدار دادند که فروپاشی حکومت نزدیک است و ۸۰ سالگی خود را نخواهد دید و زودتر از پیش بینی رهبر معظم انقلاب نابود خواهند شد.