به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، محسن مسعودیان‌راد مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) در نشست خبری تشریح برنامه‌های این مجموعه در ماه رمضان که صبح امروز در سالن جلسات این اداره‌کل برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: همکاران ما در کمیته‌امداد امام خمینی(ره) از همان ابتدای ماه مبارک […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، محسن مسعودیان‌راد مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) در نشست خبری تشریح برنامه‌های این مجموعه در ماه رمضان که صبح امروز در سالن جلسات این اداره‌کل برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: همکاران ما در کمیته‌امداد امام خمینی(ره) از همان ابتدای ماه مبارک که با تعطیلات نوروزی مصادف شد، فعال بودند و به رسیدگی به نیازمندان پرداختند.

وی ادامه داد: تمام تلاش ما این است که در سال جدید شرایط خوبی را برای خانواده محرومین، نیازمندان، ایتام و… فراهم کنیم.

مسعودیان‌راد تصریح کرد: برنامه‌های ما در ماه مبارک رمضان در ۳ محور اطعام و افطار، اکرام و ایتام و فطریه تقسیم‌بندی شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قم گفت: اتفاقی که امسال رخ داده و بحث اطعام و افطار را ویژه‌تر کرده موضوع تعامل و همکاری با مسجد مقدس جمکران است. این همکاری و مشارکت مربوط به پیوست مهدوی فعالیت‌های کمیته امداد است که امسال در نظر گرفته شده؛ توزیع اطعام و افطاری در سراسر کشور با مرکزیت مسجد جمکران تحت پویش نذر امید صورت می‌گیرد.  

وی تاکید کرد: در بحث توزیع افطاری در سال گذشته ۱۱۰ میلیارد ریال از طریق کمک‌های مردمی جمع‌آوری و هزینه شد، امسال نیز پیش‌بینی می‌شود اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال در این زمینه جمع‌آوری شود.

مسعودیان‌راد خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۲ بحث توزیع افطار را در قالب‌های افطاری ساده، افطاری گرم و سبد معیشتی دنبال می‌کنیم و امسال ۱۵۰ هزار وعده غذا و ۱۵ هزار سبد کالا بین خانواده‌ها توزیع می‌شود.

وی اشاره کرد: با ساماندهی‌هایی که صورت گرفت و بازبینی‌هایی که در پرونده‌ها انجام شد، شرایط و فضا برای جذب ۴ هزار حامی برای فرزندان ایتام آماده شد که امسال در ماه مبارک رمضان به آن‌ها خواهیم پرداخت.

مدیرکل کمیته امداد استان قم توضیح داد: تمام برنامه‌هایی که در ۳۰ شب ماه مبارک رمضان اجرا خواهد شد پیوست قرآنی، فرهنگی و مهدوی دارد و هدف ما از این موضوع این است که در کنار بحث کمک و حمایت از خانواده، فرهنگ‌سازی در میان خانواده‌ها نیز به صورت ویژه دنبال شود.

مسعودیان‌راد عنوان کرد: پایگاه‌های کمیته‌ امداد در سراسر استان در ماه مبارک رمضان آماده دریافت کمک، نذورات، هدایا و… خیرین عزیز خواهند بود.

مدیرکل کمیته امداد استان قم در ادامه گفت: در سال ۱۴۰۱ در مجموع ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فطریه جمع‌آوری شد، همچنین پیش‌بینی می‌شود که در رمضان سال ۱۴۰۲ در بحث فطریه ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان جمع‌آوری شود.

وی در پایان افزود: ۲۰ هزار و ۴۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند که ماهیانه از ما مستمری و خدماتی را دریافت می‌کنند. ما هرساله به دنبال‌ این هستیم تا با اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی خانواده‌ها را مستقل و خودکفا کنیم تا از زیر پوشش کمیته خارج شوند.

پایان پیام/۷۸۰۳۰