به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قم، حسین زنجیرانی فراهانی اظهار کرد: از ابتدای طرح نوروزی که ۲۴ اسفندماه است تا پایان روز ۱۱ فروردین تعداد سه میلیون و ۹۹۰ هزار و ۱۶۶ خودرو وارد استان قم […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قم، حسین زنجیرانی فراهانی اظهار کرد: از ابتدای طرح نوروزی که ۲۴ اسفندماه است تا پایان روز ۱۱ فروردین تعداد سه میلیون و ۹۹۰ هزار و ۱۶۶ خودرو وارد استان قم شده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قم بیان کرد: طی این مدت سه میلیون و ۴۸۱ هزار و ۱۲۱ خودرو نیز وارد شهر قم شده‌اند که این میزان نسبت به میانگین تردد روزانه ۱۴۰۱، به میزان ۱۸ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی یادآور شد: طی این مدت هم چنین آزاد راه قم به تهران و آزاد راه تهران به قم دو محوری بودند که بیشترین تردد‌ها در استان قم در آن‌ها رخ داده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم درخصوص سامانه هوشمند در جاده‌های قم نیز گفت: درحال حاضر ۲۶ دوربین نظارتی، ۷۷ دستگاه تردد شمار و ۷۱ سامانه ثبت تخلفات در محور‌های استان فعال است.

زنجیرانی فراهانی گفت: ۱۳۰ نفر از پرسنل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قم در راستای تامین ایمنی راه‌ها، تسهیل سفر‌های نوروزی هموطنان و اجرای برنامه پویش همراهان سفر ایمن مشغول فعالیت هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قم با اشاره به اینکه پویش همراهان سفر ایمن تا ۱۵ فروردین ماه در این استان ادامه دارد، گفت: درحال حاضر این پویش در دو ایستگاه مجتمع خدماتی زیتون و دنیز واقع در آزادراه قم – تهران و بزرگراه سلفچگان – قم درحال اجرا می‌باشد.

وی افزود: این پویش در راستای ارتقای ایمنی سفر‌های برون شهری نوروزی و کاهش سوانح رانندگی و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های سازمانی و فراسازمانی با همکاری ستاد اقامه نماز کشور و سازمان راهداری، حمل و نقل جاده‌ای به اجرا درآمده است.

پایان پیام/۷۸۰۳۲