– اخبار استانها – به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حمید نادری ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری در حوزه گردشگری برعهده این اداره سازمان فرهنگی شهرداری است که سعی کردیم سال گذشته در قالب جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها و تاریخ شفاهی این اتفاقات را […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حمید نادری ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری در حوزه گردشگری برعهده این اداره سازمان فرهنگی شهرداری است که سعی کردیم سال گذشته در قالب جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها و تاریخ شفاهی این اتفاقات را رقم بزنیم.

وی با اشاره به اینکه اصلی ترین فعالیت مدیریت گردشگری سازمان فرهنگی هنری شهرداری در روز قم انجام شد، عنوان کرد: در روز قم که بایستی توجه ویژه‌تری نسبت به سال‌های گذشته به آن شود، می‌توان ظرفیت‌های مذهبی، فرهنگی، تاریخی و گردشگری استان معرفی شود تا رونق اقتصادی برای شهر در ایام مختلف گردشگری اتفاق بیوفتد. ما در این موضوع نیز می‌توانیم الگو برای سایر استان‌های کشور باشیم.

مدیر اداره گردشگری و امور زائران سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم گفت: قم یک هویت دینی، مذهبی و تاریخی دارد که ما تاریخ شفاهی سه محله چهارمردان، باغ پنبه و مسجد جامع را احصا کردیم و ان شا الله امسال در حوزه تاریخ شفاهی قوی‌تر از سال‌های اخیر عمل خواهیم کرد.

وی بیان کرد: برای اینکه میزان ماندگاری گردشگران و زائران در شهر قم افزایش پیدا کند، بایستی ظرفیت اسکان مراکز اقامتی و هتل‌ها استان افزایش یابد و مراکز تفریحی و بسته‌های گردشگری در سطح استان تعریف شود.

نادری به برگزاری تور «قم‌گردی» در نوروز امسال همانند سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود: بازدید از بافت تاریخی قم، همچون «تپه باستانی قُلی درویش» که بیانگر تاریخ، فرهنگ و تمدن هفت هزارساله شهر قم است، از جمله برنامه‌های گردشگری در این تور است که علاقه‌مندان و گردشگران می‌توانند برای شرکت در این تور، با تلفن ۱۳۷ تماس بگیرند. 

وی با بیان اینکه «رویداد ملی سقاخونه» تا پایان فروردین امسال تمدید شده است، عنوان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند ایده‌های استارتاپی خود در حوزه «زیارت» را با محوریت خدمات‌رسانی، میزبانی، اسکان، استقبال، سلامت، حمل‌ و نقل و سوغات زائر به دبیرخانه این رویداد به نشانی اینترنتی https://saghakhoneh.ir  ارسال کرده و یا با شماره ۰۲۵۳۱۱۵۴۱۱۰ برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.

مدیر اداره گردشگری و امور زائران سازمان فرهنگی، اجتماعی و هنری شهرداری قم مطرح کرد: این سازمان در نظر دارد ویژه اصحاب رسانه استان قم، «تور قم‌گردی» برای اماکن گردشگری تدارک ببیند و اهالی قلم و رسانه می‌توانند در معرفی اماکن تاریخی و جاذبه‌های گردشگری شهر مقدس قم یاری‌گر ما باشند.

وی در پایان از راه‌اندازی خیابان غذا در مجموعه «چهارسو» قم خبرداد و خاطرنشان کرد: این برنامه اجتماعی از روز شنبه ۵ فروردین‌ماه در دو فاز در مجاورت خانه تاریخی زند شهر قم برای ایام عید نوروز راه‌اندازی شده است که در فاز دوم، این خیابان پس از شب‌های احیا تا پایان ماه مبارک رمضان از ساعت ۱۷ تا ۲۲ میزبان علاقه‌مندان، مسافران و همشهریان خواهد بود.