به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در مصلای قدس برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: خداوند در آیات ۳۰ و ۳۱ سوره نور زنان و مردان مؤمن را نسبت به پرهیز از چشم چرانی و حفظ دامن […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در مصلای قدس برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: خداوند در آیات ۳۰ و ۳۱ سوره نور زنان و مردان مؤمن را نسبت به پرهیز از چشم چرانی و حفظ دامن از آلودگی‌های جنسی هشدار می‌دهد.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه حجاب وقار و شخصیت زن را تقویت می‌کند افزود: پوشش اسلامی زمینه‌های فساد را در جامعه از بین می‌برد و یکی از تبعات بی بندوباری زمینه‌سازی افزایش فحشاء و در ادامه به دنیا آمدن فرزندان نامشروع است.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه (س) افزود: بی رونق شدن ازدواج و همچنین افزایش آمار طلاق از دیگر تبعات بدحجابی است.

وی عنوان داشت: زنانی که حجاب را رعایت می‌کنند به معنای محرومیت آنان از وظایف فردی و اجتماعی نیست و زنان مسلمان و باحجاب می‌توانند در بخش‌های مختلف جامعه حضور داشته باشند.

امام جمعه قم با بیان اینکه امروز برخی از کشورها آمار فرزندان نامشروع آنان از فرزندان مشروع بسیار بالاتر است افزود: این موضوع جامعه را دچار بحران می‌کند و در برخی از کشورها نام پدر در شناسنامه وجود ندارد چون پدر آنان مشخص نیست.

امام جمعه قم در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه مسئله حجاب و عفاف می‌بایست از سوی مراکز فرهیخته و حوزوی و متخصص در امور بانوان تبیین شود افزود: تبیین مسئله حجاب باید به صورت منطقی و مستدل و به صورت چهره به چهره باشد و فواید حجاب اسلامی می‌بایست برای نسل جوان تبیین شود.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه (س) افزود: آحاد مردم نیز باید تذکر لسانی در برابر بی حجابی انجام دهند و در عین حال از هرگونه کار شتاب‌زده پرهیز داشته باشند.

آیت الله سعیدی ادامه داد: برخورد با هنجارشکنان با دستگاه قضائی و انتظامی است و این دستگاه‌ها باید بدون اغماض و بر اساس قانون رفتار عبرت آموزی داشته باشند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به اطلاعیه وزارت کشور در خصوص وضعیت حجاب اظهار داشت: خانواده‌ها در زمینه رفع مشکل بی بند و باری و بی حجابی نقش مهمی برعهده دارند و آحاد مردم نیز باید به تذکرلسانی ادامه دهند و نباید از تأثیر آن غافل باشد.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه دستگاه‌های مختلفی در زمینه حجاب و عفاف وظیفه دارند افزود: نباید فقط نیروی انتظامی و دستگاه قضائی در این زمینه در میدان باشد و لازم است دستگاه‌ها به وظایف خود در این حوزه عمل کنند.