به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر از پایگاه اطلاع رسانی راه و شهرسازی اصفهان، مریم تاکی با اشاره به ثبت تردد یک میلیون و ۴۳۰ هزار و ۳۸۱ وسیله نقلیه در شبانه روز گذشته در محورهای استان، اظهار داشت: میزان تردد وسایل نقلیه از ابتدای سفرهای نوروزی در استان اصفهان […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر از پایگاه اطلاع رسانی راه و شهرسازی اصفهان، مریم تاکی با اشاره به ثبت تردد یک میلیون و ۴۳۰ هزار و ۳۸۱ وسیله نقلیه در شبانه روز گذشته در محورهای استان، اظهار داشت: میزان تردد وسایل نقلیه از ابتدای سفرهای نوروزی در استان اصفهان به ۲۱ میلیون و ۲۰۳ و ۶۲۹ عدد رسید که ۲ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

وی با اشاره به اینکه ۲ میلیون و ۹۵۰ وسیله نقلیه از ۲۴ اسفند وارد استان اصفهان شدند، افزود: در همین مدت خروج یک میلیون و ۹۵۱ هزار و ۸۳ وسیله نقلیه به ثبت رسیده که این میزان مشابه آمار تردد ورودی و خروجی استان در سال گذشته بوده است.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان اصفهان با اشاره به اینکه میزان تردد ساعتی در ۹ فروردین، ۴۸۱ وسیله نقلیه بوده است، افزود: محورهای اصفهان – بهارستان، آزادراه اصفهان – زرین شهر، آزادراه کاشان – قم، آزادراه نطنز – کاشان و شهرضا – اصفهان، بیشترین تردد را در این تاریخ داشتند.

تاکی در مورد سهم تردد خودروهای سایر استان‌های کشور در استان اصفهان از فعالیت ستاد نوروزی گفت: وسایل نقلیه با پلاک استان‌های تهران، فارس، چهارمحال و بختیاری، یزد، مازندران، خراسان رضوی، کرمان، آذربایجان شرقی و قم بیشترین تردد را در محورهای استان دارند.

وی افزود: خودروهای پلاک اصفهان نیز بیشتر در استان‌های تهران، قم، فارس، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، مازندران، گیلان و خوزستان تردد کرده است.

رئیس مرکز مدیریت راه‌ها ادامه داد: طبق داده‌های سامانه‌های حمل و نقل هوشمند جاده‌ای استان، ۵۶ درصد خودروهای غیر بومی حداقل یک روز در استان ماندگاری داشته اند، که یازده درصد از این مقدار بین یک تا دو هفته در این استان تردد داشته اند.

تاکی افزود: میزان ۶۵ درصد از خودروهای با پلاک اصفهان، کمتر از یک شبانه روز در سایر استان‌ها ماندگاری داشته و تنها چهار درصد از خودروهای استان بین یک تا دو هفته در سایر استان‌ها تردد داشتند.