به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، مهدی مصری اظهار داشت: اورژانس قم در کنار هلال احمر به انتقال بیمار به مراکز درمانی، احیا و حفظ جان بیماران می‌پردازد که با وجود افزایش ۷ درصدی ترددهای نوروزی نسبت به سال‌های اخیر در استان، بین ۱۵ تا ۲۰ درصد مأموریت‌های اورژانس نسبت […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، مهدی مصری اظهار داشت: اورژانس قم در کنار هلال احمر به انتقال بیمار به مراکز درمانی، احیا و حفظ جان بیماران می‌پردازد که با وجود افزایش ۷ درصدی ترددهای نوروزی نسبت به سال‌های اخیر در استان، بین ۱۵ تا ۲۰ درصد مأموریت‌های اورژانس نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه از ۲۴ اسفندماه تا به امروز ۴ هزار و ۲۷۲ مأموریت در اورژانس ۱۱۵ استان انجام شده، اضافه کرد: ۳ هزار و ۸۳۳ مصدوم داشتیم؛ در این مدت، ۷۹۶ مورد تصادفات درون شهری و برون شهری و جاده‌ای داشته‌ایم. همچنین ۳۴۹ نفر مصدوم سرپایی در داخل شهر و ۱۰۴ مصدوم سرپایی جاده‌ای بوده‌اند.

وی اظهار کرد: در جمع هزار و ۱۳۴ نفر از ۲۴ اسفندماه تا به امروز مصدوم و ۸ نفر فوتی را در استان قم داشته‌ایم که اکثر موارد فوتی نیز سر صحنه سانحه تصادف بوده است.

مصری گفت: همچنین ۵ مأموریت بالگرد دانشگاه علوم پزشکی قم با انتقال ۱۸ مصدوم به مراکز درمانی داشته است؛ موتورولانس ۲۶۱ مورد مأموریت در قم انجام داده که نشان از اثربخشی ویژه آن در حوادث است و بایستی ناوگان موتورولانس در قم تقویت شود تا خدمت‌رسانی بهتری داشته باشیم.

وی بر برگزاری ۴ جلسه کمیته درمان ستاد تسهیلات زائرین برای خدمت‌رسانی در ایام نوروز اشاره کرد و افزود: در این ایام، درمانگاه‌های عمومی و شبانه‌روزی فعال بودند و برای دندانپزشکی نیز دو درمانگاه اختصاص یافت؛ در داروخانه‌ها نیز مشکل تأمین دارو را نداشته‌ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تشریح کرد: ۲۹ بازدید از درمانگاه‌های دندانپزشکی، ۶۸ بازدید از درمانگاه‌های عمومی، ۱۸ بازدید از بیمارستان عمومی و خصوصی داشتیم.

وی ادامه داد: در بخش غذا و دارو از ابتدای طرح نوروزی، ۶۵ مورد تماس تلفنی و مشاوره دارویی و غذایی با سامانه ۱۹۰ توسط نیروهای دانشگاه علوم پزشکی قم انجام شده است. همچنین ۱۱۰ مورد آزمایش کنترل کیفیت غذا و دارو داشته‌ایم.

مصری با بیان اینکه در حوزه بهداشت ۲ هزار و ۴۰۳ بازدید و بازرسی از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی، مجتمع‌های بین راهی و… صورت گرفته، خاطر نشان کرد: همچنین برخی از این گشت‌ها با حضور مشترک بازرسان اداره کل تعزیرات حکومتی و اداره کل صنعت معدن و تجارت استان همراه بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: برای ۷۳ مورد از این بازدیدها اخطار بهداشتی صادر شده و ۸ مرکز نیز تا کنون پلمپ شده است.