– اخبار استانها – به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، محمود مسگری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن تبریک سال جدید و حلول ماه مبارک رمضان و تقدیر از فعالیت رسانه ها در خط مقدم خدمت رسانی، اظهار داشت: با توجه به اینکه قم یکی از […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، محمود مسگری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن تبریک سال جدید و حلول ماه مبارک رمضان و تقدیر از فعالیت رسانه ها در خط مقدم خدمت رسانی، اظهار داشت: با توجه به اینکه قم یکی از مقاصد اصلی گردشگری و زائران در جهان اسلام است، احساس می‌شود که با همه توانمندی‌هایی که در این استان وجود دارد، به تنهایی نمی‌شود به همه زائران این شهر مقدس خدمت‌رسانی کرد و نیازمند به عزم ملی و استفاده از ظرفیت‌های کشوری است و میزبانی قم از رویدادهای متوالی آئینی و ملی نوعی معجزه است.

نایب رئیس شورای شهر ادامه داد: در حوزه جذب منابع ملی باید شاهد حضور تمام وزارت خانه ها و ارگان ها باشیم که متاسفانه این اقدام صورت نگرفته است و یکی از مباحثی که انتظار می رود استاندار محترم پیگیر آن باشند استفاده از ظرفیت ملی در جشن ها و مراسمات ملی و آئینی مثل نیمه شعبان در قم می باشد.

مسگری تشکیل کمیته ملی نیمه شعبان را اقدامی مقدس دانست، اما از عملکرد آن انتقاد کرد و گفت: از آن جهت که حضور نیروی انسانی از سوی این کمیته در قم موجب تحمل بار دیگری می شود، موجب کاهش توان است و امیدواریم این کمیته بتواند منابع مالی و امکانات را در اختیاری استان قرار دهد.

مردمی سازی مراسمات آئینی در قم‌ همانند اربعین

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مقدس قم تصریح کرد: باید فرهنگ‌سازی شود تا همه مردم شهر کریمه اهل بیت (س) همانند جریان اربعین حسینی، در ایام نیمه شعبان و حتی نوروز، خودشان را میزبان زائران و مسافران بدانند.

وی با اشاره به وجود ضعف‌های اقامتی شهر مقدس قم، بیان کرد: در اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) برای ساخت‌وساز و تامین مراکز اقامتی مشکل داشتیم و یکی از مباحث آن طرح تفصیلی است که بایستی بازنگری شود و تسهیلاتی برای سرمایه‌گذاران در نظر بگیریم تا مراکز اقامتی ارزان قیمت در اطراف حرم مطهر ساخته شود.

مسگری ابراز کرد: با توجه به اینکه شهرداری قم نسبت به سایر شهرهای کشور در حوزه نیروی انسانی مجموعه کم هزینه‌ای است، اما خوشبختانه همکاران ما در شهرداری قم خدمات‌رسانی شایسته‌ای را در نیمه شعبان و ایام نوروز داشته‌اند و وظیفه خودشان را به احسن وجه انجام داده‌اند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مقدس قم با اشاره به اینکه قم در مسیر محور گردشگری است، گفت: در قم اگر نتوانیم مراکز اقامتی استاندارد، باکیفیت و ارزان قیمت ایجاد کنیم، برای مجموعه‌های خدماتی درآمدی نخواهد داشت و فقط هزینه‌‌آور خواهد بود.

وی تصریح کرد: در شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری آمادگی داریم امورات بخش صدور پروانه و از این قبیل را انجام دهیم اما حتما بایستی سیستم بانکی نیز برای تسهیلات سرمایه‌گذاران قدم بردارد.

مسگری با اشاره به مناسب نبودن پارکینگ های اطراف مسجد جمکران خاطرنشان کرد: وضعیت پارکینگ های اطراف مسجد مقدس جمکران مورد قبول نیست و امیدواریم با برنامه ریزی از اکنون به فکر تامین اعتبار و افزایش کیفیت این پارکینگ ها باشیم.

وی همچنین تکمیل پروژه های نیمه کاره و عمرانی سطح شهر را امیدی برای ورود به حوزه گردشگری و فرهنگی دانست.