– اخبار استانها – به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم،  سیدمحمدتقی شاهچراغی امروز در نشستی با مدیران فرهنگی استان، پیرامون برنامه‌های استان برای تحقق شعار سال و پیگیری پروژه‌های سفر دوم رئیس جمهور به قم که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، با بیان اینکه […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم،  سیدمحمدتقی شاهچراغی امروز در نشستی با مدیران فرهنگی استان، پیرامون برنامه‌های استان برای تحقق شعار سال و پیگیری پروژه‌های سفر دوم رئیس جمهور به قم که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، با بیان اینکه هویت فرهنگی قم با محوریت حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران تعریف شده است اظهار داشت: باتوجه به زائرپذیر بودن قم باید در راستای مسائل فرهنگی و اجتماعی با محور زیارت اقدامات موثرتری انجام دهیم.

استاندار قم با اشاره به اینکه باید رویکرد اقدامات ما مردم محور باشد، مطرح کرد: هرچند ما در استان به دنبال توجه بیش‌تر دولت به قم هستیم اما باید در مناسبت‌های مختلف ازجمله نیمه شعبان موضوع میزبانی از زائرین در قم را مردمی کنیم.

شاهچراغی با تاکید به اینکه ظرفیت‌های استان پاسخ‌گوی نیازها در رویدادهای ملی و بین المللی نیست، تصریح کرد: یکی از اولویت‌های جدی استان در سفر دوم رئیس جمهور، موضوعات فرهنگی است که بخش عمده آن به تقویت زیرساخت‌ها اختصاص پیدا می‌کند.

وی افزود: زیرساخت‌های اسکان زائر، پارکینگ، مراکز فرهنگی، جاذبه‌های گردشگری، اسکان در اقامت‌گاه‌های سنتی، توسعه بوم گردی و … ازجمله موضوعاتی هستند که باید به آن‌ها توجه شود.

استاندار قم با بیان اینکه باید مسائل اجتماعی نیز در دستور کار قرار بگیرند، تصریح کرد: در این حوزه نیز موضوعاتی ازجمله ازدواج آسان، اصلاح الگوی مصرف و … مورد توجه قرار بگیرند.

وی با اشاره به اینکه در قم با مشکل عدم وجود اردوگاه‌های مخلتف مواجه هستیم، یادآور شد: باید دستگاه‌های مختلف ازجمله آموزش و پرورش، کمیته امداد و … با استفاده از ظرفیت‌های ملی خود نسبت به ایجاد اردوگاه های فرهنگی تربیتی اقدام کنند.

شاهچراغی با بیان اینکه در این راستا زمین از منابع ملی تامین خواهیم کرد، خاطر نشان کرد: آمادگی کامل در مجموعه استان برای کمک به ساخت اردوگاه با استفاده از ظرفیت‌های ملی وجود دارد.