به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد طباطبایی نژاد در گفت‌وگویی بیان کرد: از زمان تشکیل این کمیته، برنامه‌های متنوعی در سطح بوستان‌های هدف و همچنین اطراف حرم مطهر اجراشده است. وی با اشاره به اجرای طرح کریمه اهل‌بیت (س) و پیش‌بینی برنامه‌های متنوع در قالب این طرح […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد طباطبایی نژاد در گفت‌وگویی بیان کرد: از زمان تشکیل این کمیته، برنامه‌های متنوعی در سطح بوستان‌های هدف و همچنین اطراف حرم مطهر اجراشده است.

وی با اشاره به اجرای طرح کریمه اهل‌بیت (س) و پیش‌بینی برنامه‌های متنوع در قالب این طرح در طول ایام نوروز و ماه مبارک رمضان، گفت: برنامه‌های متنوع فرهنگی و مناسبتی در همین راستا در ۱۵ بوستان هدف و ۶ بوستان کمپ زائر و مسافر نوروزی در حال اجراست.

طباطبایی نژاد یادآور شد: از بین ۱۵ بوستان برنامه‌ریزی‌شده ۶ بوستان علوی، مهدی، هاشمی، بنیادی و غدیر و نجمه جزو بوستان‌های شهری بشمار می‌روند و سایر بوستان‌ها نیز جزو بوستان‌های منطقه‌ای محسوب می‌شوند.

وی اقامه نماز ظهر و عصر و مغرب و عشاء را سرلوحه فعالیت‌های فرهنگی کمیته بوستان‌ها و حریم حرم یادکرد و اظهار داشت: برنامه‌های فرهنگی و مناسبتی متعددی نیز در همین خصوص به‌صورت روزانه در حال اجرا است.

مسؤول کمیته بوستان‌ها و حریم حرم قرارگاه فرهنگی اجتماعی ۱۹ دی استان قم ادامه داد: نشر پیام‌های فرهنگی با موضوع اقامه نماز، عفاف و حجاب و سایر مباحث فرهنگی و ارزشی جزو اقدامات روزانه و مستمر این کمیته در سطح بوستان‌ها و همچنین اطراف حرم مطهر است.

طباطبایی نژاد با اشاره به استقرار ایستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی در سطح بوستان‌ها نیز، گفت: در این ایستگاه‌ها، غرفه‌های مختلفی مانند عفاف و حجاب، کودک و نوجوان، مشاوره خانواده، تبیین دستاوردهای انقلاب و نمایش فیلم دایر شده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم، اضافه کرد: در حوزه ورزش نیز علاوه بر بسترسازی بر توسعه ورزش همگانی، زیرساخت‌های لازم جهت اجرای رشته‌های مختلف ورزشی مانند دارت، تنیس روی میز، فوتبال دستی، فریزبی، طناب‌کشی، طناب زنی و غیره انجام‌گرفته است.

مسؤول کمیته بوستان‌ها و حریم حرم قرارگاه فرهنگی اجتماعی ۱۹ دی استان قم، خاطرنشان کرد: ایستگاه فرهنگی حریم حرم نیز در میدان آستانه در جوار حرم مطهر حضرت معصومه (س) با موضوع عفاف و حجاب، کودک و نوجوان و خدمات‌رسانی عمومی در خدمت زائران و شهروندان است.

به گفته وی، استیج فرهنگی «آستان بهشت» نیز ویژه شب‌های ماه رمضان و ایام نوروز در میدان آستانه حرم مطهر با برنامه‌های مختلف نمایش، سرود، شعرخوانی و مسابقه راه‌اندازی می‌شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم در پایان گفت: استیج فرهنگی «شهر بهشت» نیز با اجرای برنامه‌های متنوع به‌صورت چرخشی در سطح بوستان‌های شهر و در جوار مساجد به اجرا گذاشته می‌شود.