به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، علی‌رضا ایراندوست در گفت‌وگویی خبری بیان کرد: ارزش ریالی هرکدام از این بسته یک‌میلیون تومان است که ۲۵ درصد از منابع مالی آن را گروه‌های جهادی و خیرین تأمین کرده و بقیه آن توسط سپاه استان […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، علی‌رضا ایراندوست در گفت‌وگویی خبری بیان کرد: ارزش ریالی هرکدام از این بسته یک‌میلیون تومان است که ۲۵ درصد از منابع مالی آن را گروه‌های جهادی و خیرین تأمین کرده و بقیه آن توسط سپاه استان تأمین‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: طی سال ۱۴۰۱، افزون بر ۱۱۰ هزار بسته معیشتی در بین جامعه هدف استان توزیع شد و این طرح‌های مؤمنانه در سالجاری نیز ادامه خواهد داشت.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان قم گفت: مردم مؤمن و نوع‌دوست می‌توانند کمک‌های خیرخواهانه خود را به شمار کارت ۵۸۹۲۱۰۷۰۴۴۱۸۷۳۹۴ نزد بانک سپه در خصوص تهیه بسته ارزاق و سبد معیشتی واریز کنند؛ تمام مبالغی که به این حساب واریز می‌شود در طول سال برای تهیه سبد معیشتی استفاده می‌شود.

وی برنج، رب، روغن، مرغ، بسته حبوبات و غیره را از اقلام سبد ارزاق نام برد و گفت: برای خدمت‌رسانی بهتر به نیازمندان و جامعه هدف، ۱۲۴ محله در سطح استان تعریف و بانک اطلاعاتی نیازمندان در قالب آن مشخص‌شده تا کمک‌های مؤمنانه به دست نیازمندان واقعی برسد.

ایراندوست با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در سخنرانی نوروزی امسال خود در استمرار کمک‌های مؤمنانه و مواسات، بیان داشت: سازمان بسیج سازندگی قم از سال ۹۹ و آغاز بیماری کرونا نهضت کمک‌های مؤمنانه را به‌صورت جدی در دستور کار خود قرار داده و هرسال بر بالندگی و توسعه آن افزوده‌شده به‌نحوی‌که طی سال گذشته در ۱۴ مرحله کمک‌های مؤمنانه در بین نیازمندان توزیع شد.

وی اضافه کرد: در قالب نهضت کمک مؤمنانه، کمیته‌های تخصصی مختلفی شکل‌گرفته و در عرصه‌های مختلف عمرانی، بهداشت و درمان، لوازم‌التحریر، آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد، اشتغال و کارآفرینی و ازدواج آسان به یاری نیازمندان و افراد در معرض آسیب شتافته است.

ایراندوست بابیان اینکه در سال ۱۴۰۱ در قالب کمیته‌های تخصصی نهضت کمک مؤمنانه خدمات مهمی به نیازمندان ارائه‌شده است، تصریح کرد: ویزیت رایگان و همراهی در تأمین دارو بیماران، بهسازی و تعمیر منازل نیازمندان، آزادسازی ۳۰ زندانی جرائم غیر عمد،حمایت از مشاغل خانگی و تهیه ۱۰۰۰ سری جهیزیه بخشی از این اقدامات بوده است.

پایان پیام/۷۸۰۲۳