به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، مهدی مصری ظهر دوشنبه در جلسه هماهنگی طرح سلامت نوروزی که در مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم برگزار شد اظهار داشت: در مدت دو هفته گذشته تعداد بستری بیماران کرونایی در قم از ۱۳ نفر به ۵۳ نفر رسیده است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، مهدی مصری ظهر دوشنبه در جلسه هماهنگی طرح سلامت نوروزی که در مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم برگزار شد اظهار داشت: در مدت دو هفته گذشته تعداد بستری بیماران کرونایی در قم از ۱۳ نفر به ۵۳ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم عنوان داشت: بیماران کرونا در حال حاضر در مراکز درمانی شهید بهشتی و کامکار بستری و مراحل درمان خود را طی می‌کنند.

وی ابراز داشت: اگر تعداد بیماران کرونایی در استان قم به ۱۰۰ نفر در روز برسد باید ۱۰ درصد تخت‌های بیمارستانی به امر درمان بیماران کرونایی اختصاص یابد و تمامی مراکز درمانی مجدد باید زیر پوشش درمان کرونا بروند.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قم نیز بیان داشت: آمار مبتلایان به کرونا در روزهای اخیر افزایش یافته است که می‌بایست تمهیدات لازم برای پیشگیری و همچنین درمان بیماران کرونایی صورت گرفت.

اختصاص بخش‌های از مراکز درمانی استان قم برای درمان بیماران کرونا

مجید محبی افزود: در صورت به وجود آمدن شرایط بحرانی، بخش‌های از مراکز درمانی و بیمارستانی استان قم تعطیل خواهد شد و این بخش‌ها به درمان بیماران کرونایی اختصاص می‌یابد.

وی با بیان اینکه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک برای پیشگیری از گسترش بیماری کرونا ضروری است افزود: شهروندانی که دارای علائم بیماری کرونا هستند نباید در مهمانی‌های خانوادگی و همچنین مراسم‌های مختلفی که در سطح استان برگزار می‌شود حضور پیدا کنند.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قم عنوان داشت: افزایش تعداد بیماران کرونایی حاکی از ورود موج جدید کرونا به کشور و همچنین استان قم است که شهروندان قمی باید نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توجه لازم را داشته باشند.