به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام عباس اسکندری ظهر جمعه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم ظرفیت‌های اسکان موقت و دائمی برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی را آماده کرده است که این ظرفیت در هر شبانه روز بالغ بر […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام عباس اسکندری ظهر جمعه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم ظرفیت‌های اسکان موقت و دائمی برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی را آماده کرده است که این ظرفیت در هر شبانه روز بالغ بر سه هزار نفر است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم عنوان داشت: مجموعه زائرسراها، سالن‌های اسکان و سوئیت‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم از ۲۵ اسفندماه سال گذشته میزبان زائران و مسافران است.

وی با اشاره به آماری از تعداد پذیرش شدگان در محل‌های اقامت مسافران نوروزی اداره کل اوقاف و امور خیریه بیان داشت: از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا پایان دومین روز از فروردین ماه سال جاری بیش از ۲۱۳ هزار و ۴۶۰ نفر از زائران وارد بقاع متبرکه استان قم شده اند.

اسکندری بیان داشت: از این تعداد ۱۴۶۴ نفر از زائران به صورت دائم و شبانه و همچنین ۱۱ هزار و ۱۰۰ نفر نیز به صورت موقت از خدمات اسکان در بقاع متبرکه شاخص استان قم استفاده کردند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم اشاره به برپایی نمازهای جماعت در بقاع متبرکه و امامزادگان استان قم اظهار داشت: از ابتدای طرح تاکنون بیش از ۳۲ هزار نفر از زائران و مسافران نوروزی، نمازهای یومیه خود را به جماعت در بقاع متبرکه استان خود اقامه کردند.