به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، حسین زنجیرانی فراهانی بعد از ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در فاصله زمانی بین ۲۴ اسفند ماه سال گذشته تا نخستین روز از فروردین سال ۱۴۰۲ بیش از یک میلیون و ۷۹۶ هزار دستگاه خودرو وارد استان قم شدند. مدیرکل راهداری […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، حسین زنجیرانی فراهانی بعد از ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در فاصله زمانی بین ۲۴ اسفند ماه سال گذشته تا نخستین روز از فروردین سال ۱۴۰۲ بیش از یک میلیون و ۷۹۶ هزار دستگاه خودرو وارد استان قم شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم ابراز داشت: این آمار بیانگر افزایش ۲۴ درصدی ترددها در مقایسه با میانگین روزانه ورود خودرو به قم در سال ۱۴۰۱ است.

زنجیرانی فراهانی عنوان داشت: آزادراه تهران-قم با تعداد ۴۹۲ هزار و ۹۰۶ دستگاه خودرو بیشترین میزان تردد ثبت شده توسط سامانه‌های تردد شمار مرکز مدیریت راه‌های استان قم را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: در راستای اجرای طرح نوروزی ۱۴۰۲ بیش از ۱۳۰ نفر از عوامل اجرایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم در راستای تأمین ایمنی راه‌ها و همچنین تسهیل سفرهای نوروزی مشغول به فعالیت و در حالت آماده باش هستند.

زنجیرانی فراهانی همچنین بیان داشت: بازرسی‌های محسوس و نامحسوس از مراکز ارائه خدمات سفر و همچنین هماهنگی جهت تأمین ناوگان عمومی جابجایی مسافران نوروزی از جمله فعالیت‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم در ایام نوروز است.