به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، سرهنگ مختار پناهی بعد از ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: متأسفانه از ۲۴ اسفندماه و با آغاز اجرای طرح نوروزی در استان قم تا ظهر نخستین روز از فروردین ماه ۱۴۰۲، ۳ نفر در حوادث جاده‌ای جان خود را از […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، سرهنگ مختار پناهی بعد از ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: متأسفانه از ۲۴ اسفندماه و با آغاز اجرای طرح نوروزی در استان قم تا ظهر نخستین روز از فروردین ماه ۱۴۰۲، ۳ نفر در حوادث جاده‌ای جان خود را از دست دادند و ۴۵ نفر نیز مجروح شدند.

سرهنگ پناهی، علت این حوادث را عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و همچنین خطای انسانی برشمرد و در عین حال عنوان کرد که ۹۵ درصد از رانندگان در این ایام قوانین را رعایت کردند.

رئیس پلیس راه استان قم عنوان داشت: در روزهای پایانی سال ۱۴۰۱ تا ظهر روز اول فروردین سال جاری، بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار خودرو در محورهای استان قم تردد داشتند.

وی ادامه داد: از این تعداد خودرو، یک میلیون و ۵۰ هزار خودرو وارد شهر قم شدند که این آمار بیانگر رشد ۷ درصدی افزایش ترددها نسبت به سال گذشته است.

سرهنگ پناهی با اشاره به پر تردد ترین محورهای استان قم افزود: بیشترین حجم ترددها در محورهای استان قم مربوط به آزاد راه تهران-قم، قم-کاشان و قم-اراک بوده است.