– اخبار استانها – به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، رضا مرادی‌پور پیش از ظهر امروز در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه که در سالن جلسات نمایندگی ستاد دیه استان برگزار شد، اظهار داشت: برخی از افرادی که در زندان‌ها هستند به خاطر جرایم غیرعمد از جمله […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، رضا مرادی‌پور پیش از ظهر امروز در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه که در سالن جلسات نمایندگی ستاد دیه استان برگزار شد، اظهار داشت: برخی از افرادی که در زندان‌ها هستند به خاطر جرایم غیرعمد از جمله مهریه، نفقه، حوادث کارگاهی و محکومیت‌های مالی غیرعمد است و نیازمند یاری هستند.

وی افزود: در سال جاری ۱۸۸ زندانی به کمک خیران استان از زندان آزاد شدند که از این تعداد ۱۷۶ مرد و ۱۲ زن بودند که مجموع بدهی آنها ۲۰ میلیارد تومان بود.

مدیر ستاد دیه استان قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد استان تصریح کرد: ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان با گذشت شاکیان و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون وام قرض‌الحسنه پرداخت شد و ۲ میلیارد  300 میلیون تومان نیز آورده خانواده‌های آنها بود.

مرادی‌پور ادامه داد: در حال حاضر ۱۳۵ زندانی محکوم مالی در استان داریم که ۱۳ زندانی نفقه و مهریه و یک مورد دیات غیرعمد هستند.

 برگزاری مراسم جشن گلریزان در شب های ماه مبارک رمضان  

علیرضا نعمت‌اللهی در این مراسم، اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار شد برنامه گلریزان جشن رمضان در ۲۵ شب ماه مبارک رمضان برگزار شود.

وی افزود: برخی عزیزان زحمت می‌کشند و هزینه‌های زیادی در زمینه آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد پرداخت می‌کنند، ولی برخی توانایی مالی کمتری دارند که این افراد می‌توانند هر مبلغی  واریز و کمک‌های خرد جمع‌آوری شود.

تهیه کننده و مجری برنامه ویژه برنامه گلریزان استان تصریح کرد: شخصی که در زندان است فقط عواقب برای خودش نیست، بلکه پدر، مادر، فرزندان و خانواده‌اش مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

نعمت‌اللهی ادامه داد: جشن گلریزان در شب‌های ماه مبارک رمضان از ساعت ۲۱ و ۳۰ تا ۲۲ و ۵۰ در شب‌های ماه رمضان با حضور بازیگران و خوانندگان و در راستای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در سرای چهارسوق برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مراسم جشن گلریزان استان از طریق تیزر شبکه استانی نور اطلاع‌رسانی می‌شود و برنامه‌ریزی شده که با رفع کاستی‌ها این مراسم به بهترین وجه ممکن برگزار شود.