– اخبار استانها – به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در دیدار با رئیس دانشگاه قم که در دفتر مدیر حوزه‌های علمیه برگزار شد، ضمن ابراز خشنودی از فعالیت‌‌های صورت گرفته تاسیس دانشکده علوم و فناوری‌های همگرا را بسیار ارزشمند دانست. مدیر حوزه‌های […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در دیدار با رئیس دانشگاه قم که در دفتر مدیر حوزه‌های علمیه برگزار شد، ضمن ابراز خشنودی از فعالیت‌‌های صورت گرفته تاسیس دانشکده علوم و فناوری‌های همگرا را بسیار ارزشمند دانست.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور همچنین بر فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه بسیار تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رود دانشگاه قم یک دانشگاه بین‌المللی به تمام معنا باشد و در این عرصه کیفیت فعالیت را بر کمیت حضور دانشجویان غیرایرانی ارجح بدارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین از حضور در دانشگاه و برگزاری جلساتی با دانشگاهیان استقبال کرد.

عضو فقهای شورای نگهبان تصریح کرد: انتظار می‌رود دانشگاه قم قطب علوم انسانی اسلامی کشور و همچنین در عرصه فعالیت‌های فرهنگی قطب دانشگاه‌های کشور شود.

 ​آماده همکاری با حوزه علمیه در زمینه پژوهش و تحقیقات بنیادین اسلامی هستیم

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شریفی، رئیس دانشگاه قم نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و عمرانی به برنامه‌های تحولی دانشگاه از قبیل مطالعات تاسیس دانشکده علوم و فناوری‌های همگرا و چند پژوهشکده اشاره کرد.

وی همچنین به تحول در ساختار آموزشی و پژوهشی و تغییر سرفصل‌های بسیاری از رشته‌ها اشاره کرد.

رئیس دانشگاه قم در پایان ضمن دعوت از علمای جامعه مدرسین، شورای عالی حوزه و اعضای مجلس خبرگان برای حضور در دانشگاه و برگزاری نشست‌های علمی با اساتید و دانشجویان، نسبت به هرگونه همکاری میان دانشگاه قم و حوزه علمیه به ویژه در پژوهش و تحقیقات بنیادین اسلامی اعلام آمادگی کرد.