مدیر حرم حضرت فاطمه معصومه (س) برنامه های این آستان مقدس در ارائه خدمات به زائران حرم کریمه اهل بیت(س) در ایام نروز را تشریح کرد.

حجت الاسلام والمسلمین صفر فلاحی در گفتگو با  پایگاه خبری دورشهر قم اظهار داشت: حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) در ایام نوروز به زائران کریمه اهل بیت (س) در بخش‌های مختلف خدمات رسانی می‌کند.

مدیر حرم حضرت فاطمه معصومه (س) با اشاره به برنامه اسکان زائران در حرم بانوی کرامت بیان داشت: زائر سرای کوثر با ظرفیت پذیرش ۴۰۰ نفر در هر شب در اختیار زائران قرار می‌گیرد و شبستان نجمه خاتون (س) و بالکن غربی شبستان امام خمینی (ره) نیز با ظرفیت ۲۲۰۰ نفر برای بانوان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های چایخانه‌های حرم حضرت معصومه (س) بیان داشت: چایخانه‌های حرم مطهر در صحن جواد الائمه (ع) و صحن پیامبر اعظم (ص) برپا می‌شود و تا قبل از فرا رسیدن ماه مبارک رمضان هر روز دو ساعت قبل و دو ساعت بعد از اذان مغرب فعال خواهد بود و در ایام ماه مبارک رمضان نیز در زمان افطار از زائران پذیرایی می‌شود.

حجت الاسلام فلاحی با اشاره به فعالیت تعداد ۷ امانت داری حرم مطهر در ایام نوروز بیان داشت: برای رفاه حال زائران وسایل حجیم، چمدان‌های بزرگ و اشیا گران قیمت زائران توسط امانت داری‌ها تحویل گرفته می‌شود.

مدیر حرم حضرت فاطمه معصومه (س) ادامه داد: دو شعبه برای شارژ موبایل زائران و دفتر اشیا و اشخاص گم شده در دو شعبه به صورت شبانه روزی به زائران حرم مظهر حضرت معصومه (س) خدمات ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به خدمات حمل و نقل زائران سالمند نیز ابراز داشت: ۱۵ خودروی برقی از ساعت ۷ صبح تا ۱۱ شب زائران را در مسیرهای اطراف و داخل حرم جابه جا می‌کنند و ۵ شعبه اطراف حرم نیز ویلچر به صورت امانی به زائران معلول و سالمند ارائه می‌کنند.

حجت الاسلام فلاحی عنوان داشت: تعداد ۲۱ پیشخوان کفشداری برای آقایان، بانوان و مشترک به صورت شبانه روزی در خدمت زائران حرم بانوی کرامت خواهند بود.

مدیر حرم حضرت فاطمه معصومه (س) بیان داشت: در ایام نوروز علاوه بر حضور خادمان ثابت از خادمان افتخاری نیز برای ارائه خدمات بهتر در بخش هاس مختلف استفاده می‌شود.

  • منبع خبر : پایگاه خبری دورشهر قم