رئیس اداره خدمات زائر حرم مطهر بانوی کرامت از اختصاص زائرسرای کوثر، شبستان نجمه خاتون(س) و بالکن غربی شبستان امام خمینی(ره) به اسکان مسافران نوروزی خبر داد و گفت: زئران برای هماهنگی اسکان در خارج از حرم نیز می توانند به دفتر ستاد اسکان استان قم در مقبره 35 صحن امام رضا علیه السلام حرم مطهر مراجعه کنند.

به گزارش دورشهر قم، حمید عبدالکریمی در گفت و گویی در رابطه با وضعیت اسکان زائران در حرم مطهر بانوی کرامت اظهار کرد: زائرسرای کوثر واقع در صحن جواد الائمه علیه السلام حرم مطهر در ایام نوروز ۱۴۰۲ هر شب با ظرفیت ۴۰۰ نفر به زائران خدمات اسکان ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به حجم زیاد زائران حرم بانوی کرامت در ایام نوروز گفت: با توجه به مراجعه زیاد افراد برای اسکان شب در حرم مطهر، شبستان نجمه خاتون با ظرفیت حدودی هزار تا هزار و ۲۰۰ نفر به این امر اختصاص خواهد یافت و همچنین با افزایش تقاضا، بالکن غربی شبستان امام خمینی(ره) نیز شب ها در اختیار زائران قرار خواهد گرفت.

رئیس اداره خدمات زائر حرم مطهر بانوی کرامت افزود: پذیرش اسکان در داخل حرم مطهر از ساعت ۱۹ آغاز می‌شود و اسکان نیز از ساعت ۲۱ تا ۷ صبح خواهد بود و زائران می توانند از فضاهای تدارک دیده شده در داخل حرم مطهر برای استراحت استفاده کنند.

وی ادامه داد: ستاد اسکان زائران استان قم نیز برای راحتی زائران در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها مستقر خواهد شد تا برای اسکان زائران در مدارس آموزش و پرورش و اقامتگاه های میراث فرهنگی و گردشگری قم هماهنگی‌های لازم انجام ‌شود و زائران برای اسکان به مکان‌های تدارک دیده شده در سطح شهر هدایت شوند.

عبدالکریمی گفت: زائران می‌توانند برای ثبت نام و هماهنگی اسکان خارج از حرم مطهر به دفتر ستاد اسکان استان قم در حرم مطهر در حجره ۳۵ صحن امام رضا علیه السلام و برای اسکان شبانه در زائرسرا و داخل حرم مطهر به دفتر خدمات زائر واقع در صحن واد الائمه علیه السلام مراجعه کنند.

وی ادامه داد: همچنین در ایام نوروز ۱۴۰۲ دفتر راهنمای زائر نیز در صحن جواد الائمه علیه السلام در دو شیفت صبح و عصر فعال خواهد بود.

  • منبع خبر : پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها