شهر قم در آخرین شب چهارشنبه سال شب نسبتا آرامی را در مقایسه با سال گذشته سپری کرد و کسی در حوادث چهارشنبه سوری فوت نکرد و ۱۴ مصدوم به مراکز درمانی منتقل شدند.

به گزارش دورشهر قم- بر اساس بازدیدهای میدانی خبرنگار مهر، وضعیت شهر قم در آخرین چهارشنبه سال در مقایسه با سال گذشته مطلوب بوده و در بسیاری از مناطق شهر قم جو آرامی حکمفرما بوده است.

در سال گذشته ۷ نفر از شهروندان قمی جان خود را در حوادث رخ داده در این شب از دست دادند که خوشبختانه امسال کسی فوت نکرد.

نیروهای انتظامی از عصر روز سه شنبه در قالب گروه‌هایی ده‌ها نفره در برخی از مناطقی که سالهای گذشته وضعیت مناسبی نداشتند، مستقر شده بودند و با گشت زنی مداوم ابتکار عمل را به دست گرفتند و همین امر موجب شد تا افرادی که به دنبال ایجاد رفتارهای پرخطر بودند پراکنده شدند.

هشدارهای بازدارنده دادستانی و پلیس در کاهش حوادث

دادستانی قم نیز از روزهای قبل هشدارهای لازم در خصوص برخورد قاطع با برهم زنندگان امنیت و آرامش مردم داده بود و پلیس نیز اعلام کرد کسانی که در این حوادث دستگیر شوند تا پایان تعطیلات در بازداشت خواهند بود و مماشاتی با آنان صورت نخواهد گرفت که همین اتمام حجت‌ها، موجب شد تا افراد نسبت به اقدامات پرخطر خود و استفاده از مواد محترقه و انفجاری در شب چهارشنبه سوری تجدید نظر کنند.

عصر روز سه شنبه اما حادثه تلخی در خیابان بعثت قم گزارش شد که در یک منزل مسکونی سه برادر به دلیل همراه داشتن مواد محترقه و انفجاری و بی احتیاطی صورت گرفته موجب آسیب رساندن به خود و تخریب بخشی از خانه شأن شدند.

این سه برادر توسط عوامل آتش نشانی از منزل بیرون آورده شدند و اورژانس ۱۱۵ قم آنان را به مراکز درمانی منتقل کرد که متأسفانه یکی از آنان با سوختگی ۹۰ درصدی شرایط خوبی ندارد و اقدامات درمانی برای وی در حال انجام است.

۳ خودروی اورژانس قم زمین گیر شدند

متأسفانه در جریان مأموریت‌های عوامل اورژانس ۱۱۵ قم به سه دستگاه آمبولانس بر اثر پرتاپ و اصابت نارنجک دستی از سوی افراد خاطی آسیب جدی وارد شد، به نحوی که این خودروها از چرخه خدمات رسانی خارج شدند.

چند دستگاه خوردی آتش نشانی نیز در حین عملیات اطفای حریق در سطح شهر مورد اصابت نارنجک دستی قرار گرفتند و خسارت دیدند و یکی از عوامل آتش نشانی قم نیز دچار مصدومیت جزئی شد.

دستگیری افراد خاطی توسط پلیس قم

سرهنگ حسین جعفریان رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان قم نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شب چهارشنبه آخر سال در شهر قم وضعیت امنی را شاهد بودیم هر چند که در برخی از مناطق شهر از جمله مناطق حاشیه‌ای از سوی برخی افراد شاهد اقدامات در جهت برهم زدن آرامش و امنیت عمومی جامعه بودند که افراد خاطی توسط پلیس دستگیر شدند و با آنان بر اساس قانون برخورد خواهد شد.

وی‌گفت: در مقایسه با سال قبل وضعیت عالی داشتیم که جا دارد از خانواده‌ها و عموم مردم که پیگیری‌های لازم در جهت عدم بروز حوادث تلخ را داشته و نهایت همکاری را با عوامل انتظامی داشتند تشکر کنیم.

انجام ۷۰ عملیات اطفای حریق در شب چهارشنبه سوری قم

عباس جعفری مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری قم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ۷۰ عملیات اطفای حریق در سطح شهر قم در شب چهارشنبه سوری صورت گرفت و آتش سوزی برخی از درختان در معابر خاموش شد.

جلیل گودرزی فر معاون عملیات و فنی اورژانس ۱۱۵ قم نیز در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت: در شب چهارشنبه سوری قم، ۲۱۰ مأموریت به اورژانس گزارش و محول شد که از این تعداد ۱۵ مورد مربوط به حوادث چهارشنبه آخر سال بوده است.

وی افزود: از مجموع حوادث رخ داده، ۱۸ مصدوم داشتیم که تعداد ۱۴ نفر به مراکز درمانی اعزام شدند که وضعیت عمومی یک نفر مناسب نیست.

نیروی انتظامی استان قم نیز در روزهای گذشته دو محموله ۴۷ و ۳۹ کیلوگرمی مواد محترقه را کشف و ضبط و چند نفر را نیز دستگیر کرده بود که مجموعه اقدامات صورت گرفته موجب شد تا شرایط استان قم در مقایسه با سال گذشته وضعیت خوب و مطلوبی داشته باشد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر