سید مرتضی سقائیان‌نژاد، شهردار قم از بهره‌برداری از پروژه‌های شاخص شهر مانند تقاطع‌های غیرهمسطح میدان نماز، شهدای پرواز و بوستان خضرنبی (ع) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دور شهر قم، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد در بازدید از چهار پروژه شاخص عمرانی شهر قم، در جریان روند این پروژه‌ها قرار گرفت و با بررسی آخرین وضعیت تقاطع غیرهمسطح شهدای روحانیت (شهدای پرواز)، این پروژه را در ادامه طرح‌های محور فردوسی به‌عنوان یکی از حلقه‌های اصلی ترافیکی شهر قم دانست و افزود: با بهره‌برداری از این تقاطع، مناطق ۲ و ۴ شهری به هم متصل خواهند شد.

او اجرای فاز دوم بوستان خضرنبی (ع) را موردتوجه قرار داد و ابراز کرد: این بوستان با موقعیت بسیار خاص و مجاورت با بوستان کوثر و باغ پرندگان، یکی از بوستان‌های شاخص شهر و در ادامه اجرای طرح‌های عمرانی بوستان ۱۰۰۰ هکتاری قم است.

شهردار قم با تأکید بر تسریع در عملیات اجرایی و فضای سبز این بوستان، تصریح کرد: مبلمان شهری، فضاسازی و فضا‌های خدمات عمومی این بوستان باید هرچه سریع‌تر تکمیل شود و با وجود ظرفیت این بوستان برای ایجاد امکاناتی نظیر تله‌کابین و… می‌توان از ظرفیت سرمایه‌گذاری و بخش خصوصی برای ایجاد آن استفاده کرد.

او در ادامه ضمن بازدید از جبهه‌های کاری تقاطع غیرهمسطح میدان نماز، این پروژه را ازجمله پروژه‌های شاخص شهر قم برشمرد و عنوان کرد: با توجه به بهره‌برداری از این پروژه تا پایان سال، باید در جداره سازی و کف‌سازی مسیر زیرگذر تسریع شود و همچنین توجه ویژه‌ای سیما و منظر شهری و رعایت نکات ایمنی در این پروژه شود.

سقائیان‌نژاد همچنین در بازدید از پروژه شهید اوسطی (فاز ۵ عماریاسر)، بر تسریع در تملکات معدود املاک باقیمانده در مسیر این پروژه تأکید کرد و اذعان داشت: برای رفع معارضات و مشکلات این پروژه نیازمند همکاری و تعامل مجموعه مدیریت استان هستیم تا بتوانیم این پروژه را تا میدان سپاه در بلوار جمهوری هرچه سریع‌تر اجرایی کنیم.

 

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان